Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van két Amerikai Staffordshire...

Van két Amerikai Staffordshire Terrierem. Mindig összeverekednek. Mit gondoltok, mi segítene? (Sokkal bővebben lent! )

Figyelt kérdés

A következő a problémám:

Van két Amerikai Staffordshire Terrierem. A kan régebb óta megvan, ő volt itt először. Amikor hoztam hozzá egy kölyköt, akkor nagyon dominánsan viselkedett( a kölyök szuka). Faluhelyen lehetetlen szocializálni a kutyákat. Ha kiviszem sétálni, minden irányból kutyák támadnak szabadon az utcán, ugatnak a kerítés mögül, mindegyik megőrül. Így aztán érdekes lenne szocializálni, számomra lehetetlen. Esetleg kutyasuli segített volna...

A kan 2 éves lesz, a szuka 1 múlt. Az a probléma, hogy mindenen összeverekednek. Például ha jön egy kutya a kapu előtt, és ők figyelik, vagy esetleg megugatják, akkor abból az lesz, hogy ők ketten egymásnak ugranak. Ez nagyon gyakori. Másik példa: találnak egy békát a fűben. Azon is harc lesz. Bármi ilyesmi dolgon. Etetésüket külön tudtam csak megoldani, hogy ne legyen rajta verekedés. Van hátul egy elkerített terület az udvaron belül. Ott szoktam etetni az egyiket, a másikat az udvaron. Utána pedig kiengedem, van hogy ilyenkor is verekednek, méghozzá a kaja szagán, ami a tálban volt a földön. Verekednek, de egyik sem harapja úgy meg a másikat. Soha nem véreztek még, csak nyálasak voltak. Semmivel nem tudom őket leszoktatni róla. Ebben kérném a segítségeteket!


2011. júl. 30. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Sétálni, futni, kötelet húzni, játszani, tanulni mennyit szoktál velük?

Szerintem ez két ellentétesnemű staffinál simán energia levezetés.

Egy whippet körbe-körbe rohangál, egy pásztor kutya ugata tereli a bogarakat, egy kotorékeb ás, két staffi meg jobb híján verekszik.


Első körben lehetőséget kéne nekik adni az energia levezetésre, jó alaposan elfárasztani és fáradtan tartani őket folyamatosan. Mellette pedig, ha verekedés van, kell valamilyen kellemetlebb inger. Fazekat földhöz vágni, fazéktetőkkel csörömpölni, slaggal közéjük veretni, akármi. És utána kétfelé elzavarni őket és felügyelni, hogy ne mehessenek se te közeledbe, se egymáséba. Ha mindkettő nyugis, nincs farkasszemnézés, akkor mehetnek. Ha normálisan közelítenek dícséret, simi, ha morgás van, kihúzott testtel járnak, fenn a farok, egymás fölé rakják a fejüket, akkor megint szétzavarni őket.


De a legjobb egy kutyasuli lenne, ahol minden reakciód irányításában tudnak segíteni, és elmondják, mik a jó kommunikációs jelek és mik a rosszak.

2011. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Sétálni nem viszem őket, mert az utcákon rengeteg kutya van, és mindegyik támad. Nem akarok verekedést.

Rongyozni viszont szoktak.

2011. júl. 30. 10:44
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a másik nagy probléma az, hogy ásnak. Régebben közeli ismerős szeretettel dobálta nekik a kenyeret, csak úgy. Szerintem ez volt a probléma. Az egész udvar tele van gödrökkel.
2011. júl. 30. 10:48
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Unatkoznak, plusz nem tisztelnek Téged egy kicsit sem.

Hat kutyám van, különböző méretűek, korúak, neműek. Soha sincs balhé, egyszerre esznek, egymás mellett, még csak egy sanda nézést, morgást sem engedélyezek, és nincs is. A kerítésnél ritkán ugatnak, az is inkább jelzés szerű, és nem terület védő, agresszív. Cserébe rengeteget sétálunk, játszunk. Elég csudabogárnak számítok, itt falu helyen, amikor öt kutyával sétálok (egyet nem vihetek egészségügyi okok miatt). Van, hogy minket is megtámadnak, mert ugye sokan nyitva hagyják a kaput. Olyankor az történik, hogy ha kicsi a támadó, akkor csak messziről ugat, nem mer közelebb jönni, mert sokan vagyunk. Ha nagy kutya, akkor mérgesen ugatva, közelít, de ahogy beér minket látja, hogy a kutyáim továbbra is nyugodtan viselkednek, így egy kis szaglászás után tovább áll.

Próbáld megnevelni őket, mert az, hogy eddig nem folyt vér, nem jelenti azt, hogy nem is fog.

2011. júl. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
A falkavezér problémával nincs gond. Ha rászólok verekedés közben, akkor abbahagyják. Ha minket megtámadnak, akkor ő egyből ugrik. Nem tudom kedves utolsó, milyen fajta kutyáid vannak? Ugye ez sem utolsó dolog. Sosem tudtam őket leszoktatni a kutyákkal szemben történő agresszióról. Emberekkel teljesen ártatlanok.
2011. júl. 30. 11:09
 6/21 anonim ***** válasza:
Na: nagyon jól figyeld őket, amikor úgy gondolod helyzet lesz, vedd őket pórázra. ha az egyik morog, vagy csak a fogait mutogatja, zárd be a kennelbe, vagy valahova, ahonnan látja hogy a másik ki van engedve, és játssz közben vele - amelyik kint maradt. szobafogság, legyen bezárva 15 percig, majd kiengedheted, megint morgás, vissza a kennelbe, és így tovább, az első előjelnél szobafogság, de azt zárd be, amelyik kezdené a verekedést... vagy, ha nagyon durva a dolog, akkor oszd ketté a falkát, és külön foglalkozz velük, de úgy hogy láthassák egymást, és csak szépen fokozatosan engedd össze őket, de ha van valami, ismételd a szobafogságot , sok sikert :))
2011. júl. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

2 bullterrierem van,falun lakom.Itt is van a kerítések mögött egy csomó agykárosult idegbeteg kutya.Kijönnek és nekimennek az enyémeknek?Így jártak!Az enyémek pórázon vannak,a többi szabadon,nem hívom le őket a támadó kutyáról.Egyszer fordult elő,hogy az egyiknek nekiment egy középtermetű keverék,a kerítés alatt bújt ki,a tulajdonosa hiába üvöltött neki.A bull elkapta és jól megcincálta.A kutya elmenekült(hosszú szőrű,semmi baja nem lett azon kívül,hogy frászt kapott).Érdekes módon azóta egy sincs kint,mikor arra sétálunk.

Egyesével kiviszed sétálni a kutyákat.Bal kézben a póráz,másik kézben egy 5 literes műanyag kanna.Sétálsz vele,amikor kezdi magát spanolni,már vered is fejbe a kannával,vagy hozzávágod.Ezt minden nap gyakorolod.Végül mikor már egyesével normálisak,viszed mindkettőt,kanna ugyanúgy nálad,első jelre repül.Ha megtámadja egy szabadon lévő a kutyádat,így járt.

2011. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
11:01-es vagyok. A kutyáim vegyesen vannak a bolognese-től a vizsla keverékig. Bocs, de nekem továbbra is úgy tűnik, hogy nem Te vagy a falka vezér. Persze az enyémek is szót fogadtak, bármikor le tudtam régen is állítani a balhét, de most nem is veszekednek. Az étel, az én tulajdonom, nem az övék, nem kell félteniük. Ugyanez vonatkozik a játékra, a területre, mindenre. Próbálnám neked szavakba önteni, hogy hogyan is kell végig csinálni, de elég nehéz. Nekem valahol elszakadt a cérna. A szomszédok állandóan panaszkodtak, feljelentettek, közben én magam is próbáltam csitítani a kedélyeket, és egyszer csak a sarkamra álltam. Kicsi célokat tűztem ki. Most nem acsargunk a kerítésnél. Ha valami miatt bele lendültek, elzavartam őket. Ha jól ment, akkor új célt tűztem ki. Fárasztó, és idő igényes, de megéri. Nem kell állandóan azon görcsölnöm, hogy ma vajon mi rosszaságot csinálnak. Sokkal bensőségesebb lett a kapcsolatunk. Már csak azt bánom, hogy nem tettem meg hamarabb.
2011. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:56

Ez meg mi a fene! Hallottam már ilyen kannás módszerről, de ezt tényleg így kellene csinálni??? Ezt én nem így képzeltem el. Flakon, benne kavicsok, és ledobjuk mellé ha ha necces a szitu, amitől kizökken. Fejbe verni? Ez nagyon rosszul hangzik!

2011. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Persze beválhat kistestűnél a flakon kavicsokkal.Egy staffnak semmit nem ér és semmi baja sem lesz a kannától.Fájdalmat nem okoz neki,inkább meglepi,hogy csinál valamit és derült égből a kanna a nyakába esik.

Ilyen típusú kutyának a flakon annyit ér ha belelendül egy jó kis balhéba,mintha galuskával hajigálnád.Ezek nem ölebek,hanem elrontott,keveset mozgatott domináns bull típusúak.

2011. júl. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!