Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék örökbefogadni egy...

Szeretnék örökbefogadni egy kutyust a menhelyről, de lakásban élek. Gondot jelenthet?

Figyelt kérdés

Természetesen a napi sétáltatási időt tudom teljesíteni,csak az egyetlen problémám,hogy kb 7:30-tól 15:00ig egyedül lenne a kutyus. Kisebb testű kutyák kibírják?

Régebben volt egy dalmatánk,és ő bírta a lakásban,ebből indulok ki


2011. júl. 30. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kibírja, de unatkozni fog.... szerintem kéne neki egy játszópajtás. Amúgy mielőtt a lakásotokba viszitek sétáltassátok meg, mert így jobban egymáshoz szoktok és nem fog stresszes lenni az új környezetében és a házban ti vezessétek körbe, mert így ti lesztek a falkavezérek, neki melletted kell menni vagy mögötted. Ha bármi kérdésed lenne akkor nyugodtan írj!!!
2011. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sokan tartanak így kutyát, szerintem mindenképp kistermetű legyen, és lehetőleg már szobatiszta, mert gondolom nem akarod h a takarítás legyen az első dolgod mik hazaérsz :D
2011. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
igen,simán!!!:)
2011. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kibírja.. nemhogy kibírja, hanem addig jó nagyokat szundít és lustálkodik. Miért, szetrinted a farkasok régen egész nap rohangáltak?? Dehogy! Pihentek, sziesztáztak, feküdtek, kis játék egymással és délután vadásztak! Az én kutyám is lakásban van 27-kg s németjuhász keverék és 2évig kertben lakott, de annyira nem jött be neki, h beszökött a lakásba, meg sírt sokat és mikor lakásba költöztünk angyon megnyugodott. Ha jó a kapcsolatod a kutyival, akkor ott akar lenni, ahol TE. OLyan kutyit vigyél haza, aki max 25 kg-s és a menhelyen is mondják rá, hogy nyugodt, lakásba való. Vidd el sétálni a menhelyről és barátkozzatok. Ha érzed, h jól kijönnétek, vidd haza és amikor otthon vagy sokat játsz vee, tanítsd és vidd sétálni! Semmi gond nem lesz. De amíg megszokja az új helyet min egy hétig vegyél ki szabit,legyél otthon vele :))Nevelgesd, h mit szabad, mit nem.. (Bútort rágni, pl kimondottan nem ) :) SOk boldogságot!
2011. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én biztos nem vinnék úgy lakásba kutyát, hogy fél napig nem vagyok ott. Mit csináljon szegény egyedül?

Kutyák igénylik a társaságot. Nem akarnám boldogtalanná tenni önző okokból.

2 macska viszont szerintem jól elvan. Macska nem olyan gazdis.

2011. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2 kutya is elvan, csak ha rájuk jön a játszhatnék képesek szétszedni a lakást :D viszont 2en nem unatkoznak annyira.
2011. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
De, ha két kutyát viszel haza, lehet, hogy nem fognak jól kijönni... amúgy úgy is lehetne, hogy kutya és macska XDD
2011. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hogy a f*szba ne bírná ki? A menhely után ezek a kutyák a leghálásabbak. Sokkal jobb helyen lesz nálad, mint a menhelyen, szóval ne félj ilyenektől, hanem ments meg egy kiskutyát! :)
2011. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat:) megnyugodtam. remélem jól fogja magát érezni nálam, mindent megteszek érte,hogy így legyen:)
2011. júl. 30. 15:03
 10/18 A kérdező kommentje:

Amúgy menhelyen miket kérdeznek a tartási feltételekről?

Mekkora helyet kell neki biztosítanom a lakásban?

2011. júl. 30. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!