Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya panelba?

Nagytestű kutya panelba?

Figyelt kérdés

szeretnék egy kutyát ez lenne az első tudnék rá időt fordítani napi 6-7órát és szinte sose lenne egyedül ilyen kéne:

rövidszőrű

nagytestű vagy közepes

mozgékony lehessen vele sokat futni jáccani

elsőkutyásnak is jó

könnyen kezelhető fajta


én a magyar vizslára gondoltam valami más ötlet?


2011. júl. 30. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Napi 6-7 órát??

Nincs munkahelyed, vagy hogy oldod ezt meg??


Magyar vizslát semmiképp se tarts panelba.


Van egy ismerősöm, nekik 2 dalmata volt 3 szobás lakásba, valóban boldog kutyák voltak, igaz ők is alig voltak egyedül és sokat sétáltak velük.

Ismerek olyanokat is, akik dobbermannt, németjuhászt, rottweilert tartanak panelban ( külön-külön emberek, nem egyszerre persze :D ).

Viszont ezeket a kutyákat csak látásból ismertem, nem tudom mennyire voltak kiegyensúlyozottak.


Labrador esetleg?

2011. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

labrador hosszu szőrű

nincs munkahelyem mert suliba járok:D

ugy fondoltam h reggel egy óra délután 2-3 óra séta nekem tanulás aztán este megint foglalkozok 1-2órát

persze míg nincs suli ez több időt jelent

egyedül meg azért nem lenne mert ithton szinte mindig van valaki max 5 percre nem míg leszalad a szeméttel vagy én vagy délelőtt mamám anyukám tesóm valaki mingig

2011. júl. 30. 18:15
 3/12 A kérdező kommentje:
tévedtem a labrador nem olyan hosszu szőrű de sztem az inkább kinti kutya
2011. júl. 30. 18:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Először is: labrador rövid szőrű!

Összekevered a goldennel.


Másodszor: nem leszel egész életedben iskolás, egyszer befejezed, elkezdesz dolgozni, jó esetben különköltözöl a családodtól, de a kutya még mindig él.


Ezért először is a családoddal kell megbeszélni ki mennyire várja a jövevényt, szeretnék-e sétáltatni és mi lesz a sorsa ha elkezdesz dolgozni, vagy elköltözöl.

Mert pl. hiába vinnéd magaddal a vizslád panelba ha felnősz, ha közben dolgozol és be van zárva 8-9 órát a lakásba egyedül.


Gondold át még egyszer.

2011. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

végülis nem csak én akarom csak én vagyok itt regelve nem anyukám...

van b tervem is mert most tesóm is itthon lakik de elfog kötltözni nemsoká és igazából neki kéne a kutya vagyi az ő ötlete volt:D

na mire én dolgozok ő 99% h gyereket fog nevelni és mondta h majd akkor ott lesz a kuty ugyhogy azzal ti ne törődjetek hogy hol lesz ha doglozok bár jólesik hogy erre is gondoltok és figyelmeztettek rá köszönöm

2011. júl. 30. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:

És a kutyát ide-oda pakolgatnátok attól függően kinek van több szabadideje??

Szegény....


Ráadásul ha tesód szül, utána kisebb gondja is nagyobb lesz, minthogy egy kutyát is befogadjon.

Aki szőrös, nyálas, izeg-mozog és ha nincs szocializálva a kisgyerekekre még veszélyes is lehet rá.


Nekünk panelban van staffordunk, hidd el, napi kétszer seprek fel, de mindig rengeteg a szőr.

2011. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ezzel tényleg ne fogalkozzatok lécci

kb nekem még 5 év van a suliból tesómék kertesházba laknak majd és ha én dolgozok akkor a rendesen szocializált kutyát elvisszük az innen kb 500méterre található házba és ott fog lakni a kertbe van ptt más kutya is

amugy kutya suli meg minden lenne a kérdésem az hogy milyen kutya tartható panelba ami nagytestű?

2011. júl. 30. 18:34
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Menhelyi keverék:)

Ha mindenképpen fajtához ragaszkodsz, csak is tenyésztőtől vásároljátok.

Szerintem, az említett két fajta(labrador, vizsla) megfelel kezdő kutyásnak, lakásba ha megfelelően le van mozgatva. De a hozzáállásodból ítélve, azt hiszem ezzel nem lesz gond.

2011. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ azért még jöhetnek tippek kutyafajtára minnél több annál jobb:D lehet h menhelyi lesz vagy keverék vagy fajtatiszta de az is lehet h vesszük tenyésztőtől
2011. júl. 30. 19:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem azért egy labinak ( nem a goldennek ) hosszabb a szőre mint egy vizslának.

Ha vizslát akarsz miért ne? Viszont írtad, hogy lehet majd később elköltözik kertesbe. Na a rövid szőrű kutyák nehezen viselik a hideget kint.

Kutya szőrrel meg szerintem számolni kell. Aki kutyát akar, annak gondolnia kell arra hogy hullik a szőre, ugat, többet kell takarítani. Eleinte meg még rombolni is fog.

Én panelban nj. is tartottam. Nem volt vele semmi gond. A mozgása ki volt elégítve ( dolgozott ), sokszor alig várta hogy letegye a se..ét.

Miatta cseréltem le a szőnyeg padlót linóra. Azt könnyű tisztán tartani.

2011. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!