Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a vizslám?...

Miért csinálja ezt a vizslám? (lent)

Figyelt kérdés

4 hónapos szuka vizsla .


alapjába véve nagyon aranyos barátságos mint általában 1 vizsla :)


de van mikor bekkattan és ugrál és harap közbe , de mindenkit még engem a gazdáját is. Ilyenkor rá szoktam szólni erélyesen de nem hagyja abba ráütök az orrára csak még jobban bevadul... miért csinálja ezt?


Meg ugye most szoktatom a pórázra és néha sétaltatás közben is "bedilizik" és ugrá meg harap + még a póráz láncát is harapdálja



de ezek nem mindennaposak csak néha néha igy elő jön belőle



pedig mindentmegkap sokat járok most már vele sétálni , otthon nagy a kert..


2011. júl. 30. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A nagy kert nem feltétlenül elég. Le kell mozgatni a felesleges energiáját.
2011. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A KUTYA MINDIG TESZTEL! szóval ilyenkor nézi, hogy mit csinálsz ha... ilyenkor rá se figyelj, emelt fővel menny tovább, és arrébb, mintha ott sem lenne
2011. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

4 hónaposan kölyök. Nagyon az. Neki ez a játék, a játékra való felhívás.

Egy kölyökkutya nem tud "illedelmesen " játszani.

Ha felugrik, harap, pórázt rág, le kell tiltani róla. Nem engedni, rászólni és valami megfelelővel játszást kezdeményezni.

2011. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nemrég láttam a csodálatos kutyadokit és volt egy hasonló eset ilyenkor a nyakánál kel kicsit lökni fegyelmezni de nem szabad rászólni hogy NEM szabad stb. tudasd vele hogy te vagy a főnök!! de nézd meg a neten a csodálatos kutyadokit és ott megtalálod ;)
2011. aug. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a dominancia-harc játékoknak van itt az ideje ezzel próbálkozik... egyelőre még játékosan kapdos, csipked-ha hagyjátok akkor megtanulja, hogy a harapással eredményt tud elérni és komoly gondjaitok lehetnek

egy 4 hónapos kutyának már jócskn eljött az idő a következetes, felelősségteljes nevelésre és az egyre hosszabb sétákra...

ha nem tünt volna még fel egy nagyon aktív, munkára, feladatra, szabályokra éhes vadászkutyát vittetek haza!

amikor csak izgatott ignorálja mindenki ezt a viselkedését amíg teljesen meg nem nyugodott...így megtanulja csak akkor foglalkoznak velem az emberek ha nem vagyok dili

2011. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem a figyelmet akarja fel hívni magára.

Ilyenkor ne foglalkozz vele.

Ha éppen nem sétáltatás közben kattanbe akkor fordíts neki hátat.

De sétáltatás közben jó módszer az ha van nálad egy kis jutalom falat(jo a száraz táp is) erőteljesen rászolsz, hogy állj és ha leált adsz neki a jutalom falatból.

2011. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!