Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyus vs szaporított...

Menhelyi kutyus vs szaporított kutya. Életet mentek?

Figyelt kérdés
Szóval, nagyon sokszor látom, hogy lehordanak mindenkit, akinek szaporítótól van a kutyája, és ezerrel ajánlják a menhelyet, PEDIG: sok szaporító megöli a megmaradt kiskutyákat, és ebből nem tanul, utána megint lesznek kölykök, viszont én megmentettem egyet a haláltól. ugyanez van a menhellyel is, de a 2 sokszor ugyan az, mert attól még hogy a szaporítónál maradt 3 kutya pl, amelyeket megölt, mert nem lett gazdija, nem érdekli, nem ivartalanít, mert az a másik 2 amelyet megvettek, pénzt hozott. Na, akkor én jót tettem, tennék azzal, ha egy ilyen kiskutyát vennék? Megmenteném, és a további almokat úgysem tudnám megakadályozni!
2011. júl. 30. 21:15
 1/8 A kérdező kommentje:
kicsit zavaros, de remélem érthető :D, és ezzel nem azt akarom, hogy mindenki szaporítótól vegyen kutyát, mert tudom, hogy azért más a menhelyi, de így is úgyis kölyköt, életet mentek
2011. júl. 30. 21:16
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Jogos a Két pont.
2011. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

El ne hidd,hogy leöl X kiskutyát,mert nem kellenek senkinek és utána még hoz le további almokat ráfizetéssel.Ha egy szaporítónak hosszabb időn át nincs kereslete,abbahagyja az állatkínzó tevékenységét.Azért nem hoz le almokat,hogy ingyen nevelje,etesse őket.

Úgyhogy meg lehet akadályozni a további almokat,ráfizetéssel senki nem termel.

Ne hidd el azt,hogy segítettél egy kutyán,ez nem állatmentés.Volt kereslet,jönni fog a következő X alom,úgyhogy rosszat tettél a vásárlással.Elhoztál egyet,jó életet biztosítasz neki(már ha egyáltalán életben marad felnőtt koráig és nem hal bele valami hozott betegségbe).De mivel kereslet volt,jönni fog még sok-sok kiskutya,akiknek jó eséllyel nem lesz ilyen szerencséjük.Amíg vevő van az olcsó "fajtiszta"kölykökre,addig a szaporítók jól élnek.A kutyáik már kevésbé.

2011. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tyler913 ***** válasza:
100%

Ertem amit irtsz,de nem ertek egyet.A szaporito azert szaporit,hogy anyagi hasznot lasson.Ha egyre kevesbe eladhatoak a kolykok,egyre kevesebb ember fogja leelletni a kutyajat azert,hogy penzt lasson beloluk.Ez azzal jar,hogy addig is sok kolykot fognak megolni,sokuk menhelyen fog kikotni.De attol meg a szaporitast meg kell allitani.Ha viszont szaporitotol veszel kolykot,azzal pont,hogy tamogatod a folyamatot,es valojaban nem megmentettel egy eletet,hanem tovabb tamogattad a kolyokgyartast a penzeddel.

Ezzel szemben a menhelyek pont a szaporitok utan takaritanak,es mivel altalaban ivartalanitva adjak ki a kutyakat,pont hogy megakadalyozzak a tovabbi szaporitast.

2011. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem amit irok, és ezekkel az esetekkel egyet értek, de én most konkrétan arra gondoltam amit írtam, és a menehelyi kutyusnak sosincs betegsége, genetikai stb?
2011. júl. 30. 22:11
 6/8 Tyler913 ***** válasza:
100%

De,miert ne lehetne.Egyebkent meg a TK-s,tenyesztotol szarmazo kutyanak is lehet nyavajaja,csak kisebb esellyel.

A menhelyinek kb. ugyanannyi esellyel lesz baja,mint a szaporitosnak,hiszen a legtobb menhelyi kutyus (hacsak nem befogott keverek),valoszinuleg pont egy szaporitonal latta meg a napvilagot.Viszont ertuk nem fizetsz,jo esellyel,mielott elhozod,megkapjak az oltasokat,latja oket orvos,es hozzaerto gondozok el tudjak mondani,milyen rizikoval szamolhatsz.

Ha meg szaporitotol veszed,meg fizetsz is,es semmire sincs garancia.

2011. júl. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 panettone ***** válasza:

Már ott sántít a logikád, hogy "kölyköt" a fajtatiszta kölyköket a legritkább esetben kell menteni, őket illik becsületes tenyésztőtől normális áron megvenni.

Nem veszek olcsó kölykökt mert ezzel csak a pénzéhes szaporítót vagy az önző, tudtalan hobbialmos gazdit erősítem meg a létjogosultságában.

menteni a felnőtt fajtatiszta kutyákat és/vagy keverék kölyköket felnőteket kell.

A mentés nem arról szól hogy olcsó vs. menhelyi 8 hetes kiskutya...


Ha a szaporítónak a nyakán marad az alom nem valószínű, de legalábbis nem gyakori hogy elaltatja vagy vízbefolytja mert hiszi hogy eltudja adni akár fiatalon akár felnőttként, nem beszélve róla hogy szaporításba tuda fogni. Tehát ha segíteni akarsz a szaporítók elleni küzdelemben akkor nem veszel tőlük mert ha azt látják hogy a kutyák ellátása nem hogy nem hozpénzt de konkrétan veszteséges akkor nem hoznak le almot.

A menhelyi kutyák is lehetnek betegek, sérültek örökölhettek ők is bármilyen hajlamot egyes betegségek kialakulására. De már megszülettek, itt vannak gazdi kell neki.

Sajnos még nem jutottak el oda az emberek hogy a születésüket kellene szabályozni és nem lennének ennyien...

Amúgy azzal hogy vennél egy ilyen kiskutyát azzal azt az egyet megmented, csak a következő almokból született többi kölyök sorsáról is düntenél és ne feledd azt a kiskutyát egy másik ugyanilyen (pénforrásnak tartott elletőgép) céllal születhetett meg és ha megveszed a kölykét akkor újabb és újabb almokat kell megszülnie. Ha ez a kutya nem hoz több hasznot meghirdeti ingyen elvihetőként és jó esetben a fajtamentőknek köszönhetően szabadul onnan és ivartalanítva örökbefogadhatod. Na ezzel megmentenél valakit, sőt azokat az almokat is akiket már nem kell megszülnie.

2011. júl. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
teljesen igazatok, van, de és ismertem ilyen embert, ezért tettem fel a kérdést, és igen lesznek újabb almok, de ha úgy vesszük, a keverékeket is szaporítják
2011. júl. 31. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!