Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyusomat?

Hogyan tanítsam a kutyusomat?

Figyelt kérdés
van egy 1 éves kutyum, és sajnos meg kellett kötnünk, mert mindig elszökik, kiássa magát a kerítés alatt. meg szeretném tanítani arra, hogy ne szökjön, hogyha azt mondom neki hogy marad akkor marad, és hogy tudjak neki parancsolni, ugyanis kis mérete ellenére nagyon eleven. tudtok nekem segíteni?előre is köszi:)
2011. júl. 31. 15:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:

arra szeretnéd tanítani,hogy maradjon mindig a közeledben?

nos,akkor engedd el és játssz vele nagyon sokat. dobj el egy labdát,majd mondd neki h "gyere ide". mikor odaért hozzád,dicsérd meg,jutalmazd. ismételgessétek sokat ezt a gyakorlatot.

2011. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
de ez igy nem megy, mert ha elengedem akkor nem törödik semmivel, csak megy a maga feje után ki az utcára, és nem hallgat rám:(
2011. júl. 31. 15:19
 3/46 anonim ***** válasza:
biztosítsátok a kerítést,kaput,h ne tudjon kimenni. vond el a figyelmét. kennelben tartjátok vagy csak simán ki van kötve?
2011. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:

Az alapoknál kell kezdeni, sőt még annál is lejjebbről, mivel eddig sorozatosan azt sugalltátok a kutya felé, hogy ő a főnök, bármit megtehet. Ezen kívül szakíts azzal a nézettel, hogy a kerti kutyát nem kell sétáltatni. Általában ez az egyik oka annak, ha egy kutya szökik. Új dolgokat kell neki felfedezni, hiába nagy a kert, pár nap, hét alatt simán megunja. Ezen kívül a séta a "közös akció" ami elengedhetetlen egy jó kutya-gazda kapcsolathoz.

Sosincs késő. Olvass (pl: Jan Fennel: Kutyapszichológia), okulj, nevelj. Ezen kívül minden nap játssz, sétálj vele legalább 1-2 órát.

A kerítést mindenképp csináltassátok meg, mert lehet, hogy sokáig fog tartani, amíg eljuttok arra szintre, hogy ne szökjön.

2011. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, és amugy csak meg van kötve, nincs kenelben. de ugy döntöttem, akár mennyire is fáj a szivem, hogy elviszem apámhoz, és egy ujat viszek haza, aki még csak 2 honapos, és azt a kezdetektöl fogva tanitom, és ő olyan kutyus lesz, amilyenröl mindig is álmodtam. de azért a mostanit is szeretem, csak nagyon nehéz eset. már nagyon régóta probálom tanitani, arra hogy ül vagy hogy marad, de semmi...:(
2011. júl. 31. 17:28
 6/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg, inkább üsd agyon. Aztán majd az újat is, ha esetleg nem sikerül megnevelni azt sem. Meg a következőt is.

Az eszem megáll komolyan mondom!

Óóóó, de sajnállak. Fáj a szíved? Annak a szerencsétlen kutyának szerinted nem fog? Csak egy ilyen probléma miatt képes lennél megválni a kutyádtól? Attól, akiért állítólag egész életére felelősséget vállaltál?

2011. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

kutyaiskola az alapvető parancsokra, de a kutya mindig azért szökik, mert nem foglalkozol vele eleget, vagy nem érzi jól magát. Nem nevelheted arra, hogy ne ássa ki magát.

Nekem huskym volt, na azok igazi szabadulóművészek, ha arról van szó és a vérükben is van, hogy állandóan fussanak. Egyszer valamilyen okból nem volt rá elég idő, akkor meg is szökött, ilyen egyszerű. Mi inkább többet foglalkoztunk vele onnantól kezdve, minthogy kikössük, de ahogy érzed... Ja meg más kutyával ez sokkal kevésbé vicces, mert a husky (és a szánhúzók) könnyebben hazatalálnak. Amikor észrevettük, hogy megszökött és elindultunk keresni, már úgy találkoztunk vele, hogy kocogott hazafelé.


Milyen fajta kutya és mennyit törődsz vele?

2011. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

minek vennél újat? csak mert nincs megnevelve?

az a TE dolgod lenne.

egy kutya nem egyenlő egy plüssel..hogyha meguntad vagy vmi akkor lepasszolod és veszel másikat..ilyen felfogással ne is tart kutyát..semmi garancia h a másik nem akar majd megszökni..bár így nem is csodálom..ne haragudj,de ez IDIÓTA felfogás!!

2011. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

ne okoskodj Z.O.L mert nem tudsz olvasni! a szüleim elválltak, és csak anyámnál van kutyám, és mivel még itt lekom(de megjegyzem sokat járok apámhoz) igy ide akarok egy kutyust aki okos meg minden, és apámnál lenne a mostani érted?

nipredil: keverék kutyus és sokat foglalkoztam vele, de nem ért meg semmit, kicsi kora ota van nálam, és mindig is tanitottam, játszottam ele, de egyszer lyukat talált a kerítésen, és azota szökik, azért kötöttük meg. persze ugyanolyan értetlen mint volt. csak az a gond hogy senki nem látja h milyen helyen lekunk és h mik a körülményeink(nem vmi jok sőt...) és igy nagyon könnyü itélkezni felettem:( sajnos

2011. júl. 31. 19:48
 10/46 anonim ***** válasza:
Erősen fogalmaztam, de látom, még így sem értetted meg a soraim mondanivalóját. Sajnálom...
2011. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!