Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős koráig lehet...

Mennyi idős koráig lehet levágni a kutya fülét ez (kanári-szigeteki kutyáról van szó)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
5%
2004 óta büntetendő
2011. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
bocs elküldte szóval nem ajánlatós
2011. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekünk közép-ázsiai pásztoraink vannak. Ennek a fajtának hagyományosan vágják a fülét és a farkát. Az állatorvosunk azt mondta, hogy az ilyen beavatkozást max. 4-5 napos korig kell elvégezni, amíg nem kezdődik meg a porcosodás. Nem hiszem, hogy más fajtáknál lényeges eltérés lenne ettől.
2011. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%

igen, már büntetik.

nekem Cane Corso-m van, de soha sem fordult meg a fejemben, hogy levágassam a fülét:S:(

2011. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy büntetik, de a mai napig csinálják.

És amint a mellékelt képek mutatják, - a közép ázsiaiaknál-

a versenyen való részvétel feltétele is.

[link]

De nem akarok vitát nyitni afelett, hogy ez jó-e, vagy sem?

2011. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem minél hamarabb annál jobb, amikor hazaviszed a tenyésztőtől már akkor lehet. De szerintem nem ajánlatos sokáig húzni.


Amúgy az egyik kedvenc fajtám, gyönyörűek :) A fülvágatás orvossal egyáltalán nem egy borzasztó dolog. Nem tudom miért vannak egyesek kibukva ezen.

2011. júl. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

18:31, és a kérdező hol említi a közép ázsiait? Kanári-szigetekiről beszélünk.

Én sem akarok vitát nyitni, de elég borzasztó, hogy versenyfeltétel a kutya megcsonkítása.... mert ez csonkítás, hisz nem így teremtette meg a Jóisten!

2011. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A kérdező a fülvágás időpontjáról kérdezett. Erre írtam példaként(!!), hogy a MI közép ázsiai kölykeinknek 1 hetes koruk előtt vágattuk a fülét és a farkát, az állatorvos javaslata alapján. (steril műtéti körülmények között, orvossal.)
2011. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

jah, értelek, akkor bocsi:)

mondjuk azt is bevallom, hogy lehet én is túlreagálom ezt a fülvágatós témát, sőt biztos is, csak na, értitek:D

2011. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

nem büntetendő, ha benne van a fajtastanderedben, a kutyát pedig nem a jóisten hanem az ember teremtette. a jóisten a farkast teremtette, akinek alapból feláll a füle. tessék gondolkodni.

amúgy olyan 4-5 hónapos korig érdemes megcsinálni

2011. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!