Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jól cselekedtem?

Szerintetek jól cselekedtem?

Figyelt kérdés

Szóval távol az otthonunktól épp haza felé tartottunk autóval.Messziről láttuk ,hogy kitesznek egy szép kiskutyát (Nagyobb tacskóméretű,és ilyen kissebb spániel fülei vannak,Fekete-fehér az egész kutyus.)

És szegény kutyus futott volna az autó után ami már elindult,de szegény nem tudta útól érni,aztán meg a mi autónkat követte,amikor elhajtottunk mellette.Apának mondtam hogy állj.És felvettük,majd befogadtam.

Mi van ha már be van oltva? Nem árt neki ha még egyszer beoltatjuk?

Egyébként ti mit gondoltok az ilyen emberekről,akik csak úgy kidobják kedvenceiket?

Üdv.Egy 15 éves fiú!


2011. júl. 31. 21:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem nagyon is jól tettétek, hogy befogadtátok!!! A beoltásról kérdezzétek meg az állatorvost. Ha menhelyre adná be vagy ilyesmi akkor még azt mondom jó. De az ilyeneket szívből utálom.
2011. júl. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen embert lelkiismeret furdalás nélkül kihajítanám egy száguldó autóból..

ajánlatos elvinni orvoshoz, hogy megvizsgálja esetleg nincs-e valami baja.

szép dolog tőled hogy segítesz rajta, remélem jó gazdája leszel :)

2011. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
jaj nagyon rossz volt ezt olvasni, a szívem szakad meg. Örülök hogy befogadtátok, marad is veletek a kutyus? Amúgy az ilyen emberekről az a véleményem hogy nem is emberek. Persze tudnék itt szépeketírni, de a végén még kitiltanak az oldalról.
2011. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aki képes így kitenni a kutyát az nem hiszem, hogy vette volna a fáradságot és beoltatja. De biztos ami biztos várj két hetet és kölyök esetében kezdjétek el az oltássorozatot. Ha fél évtől idősebb, akkor elég a veszettség ellenit és a kombináltat beadatni, nem lesz semmi baja akkor sem, ha pár hónapja be lett oltva és újraoltják.
2011. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Igen,majd megnézetem egy állatorvossal akkor:)

Igen,marad velünk a kutyus,de nem értem az ilyen embereket.

Olyan aranyos pedig.Olyan mintha mindíg mosolyogna :).A légynek sem bírna ártani ez a kutyus,ha nekem kutyám van akkor azért ,mert a családom tagja,nem pedig hogy kidobjam az út szélére!

2011. júl. 31. 21:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben Theia , köszi a választ! :)
2011. júl. 31. 21:44
 7/11 anonim ***** válasza:
1 hét karantén. Ezalatt kiderül van e valami baja ha nincs akkor lehet oltani mert ha beteg és oltod akkor beindítod a betegséget és sokkal rosszabb lesz. Mindenképpen féreg-hajtsátok első körben, nézessétek meg és 1 hét múlva jöhet az oltás.
2011. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ez a karantén itthon zajlódjon le,vagy az állat doki elválalja?
2011. júl. 31. 21:49
 9/11 anonim ***** válasza:
A karantén csak annyiból áll, hogy lehetőleg ne találkozzon másik kutyákkal és ne oltsátok be. Mi is fogadtunk be két kiskutyát akiket az autópálya mellett dobtak ki a kocsiból...járó autóból ráadásul... akkoriban még nem értettem ehhez hazahoztuk őket és az összes kutyám lebetegedett tőlük (3 kutyánk van) pedig az enyémek oltva vannak meg minden... szerencsére nem parvó vagy ilyesmi volt csak egy kisebb vírus de azért gáz volt...
2011. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem,köszi!Azért azt a két kutyát sajnálom,akiket befogadtatok. :\ egyre több az ilyen ember.Sajnos.
2011. júl. 31. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!