Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítót lehet büntetni, ha...

Szaporítót lehet büntetni, ha jó körülmények között tartja a kutyákat?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kiváncsi, hogy csak akkor büntethető e egy szaporító, ha rossz körülmények között vannak tartva a kutyák, vagy önmagában már az is büntethető e, ha valaki szaporít? Szaporít alatt azt értem mondjuk, hogy van egy tk. nélküli szuka, egy tk. nélüli kan és abból lehoznak egy almot... Mindenféle szűrés és engedély nélkül...
2011. júl. 31. 22:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

szerintem az nem büntethető h a kutya szól

viszont az h eladja az inkább illegális olyan mint a fekete munka

2011. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 ekeke ***** válasza:

A munka az, amit valaki elvégez, azaz egy terméket előállít. Akkor létrejön egy termék, amit valaki használ. Abban mi az illegális? A termék létrejött, az előállító megelégedett azzal, amit kapott érte cserébe.


A kutyák szaporodnak. És ha van kereslet újabb kutyákra, akkor lesznek olyanok, akik szaporítják őket. A szaporítókat tehát a piacon mutatkozó kereslet hozza létre. Aki meg rendes, komoly, betegségmentes és hibátlan kutyát akar, fizet háromszor annyit.

2011. júl. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A kutyatenyésztés hobbi.Nincs rá törvény, miként szaporodjon egy fajta. A szaporítást csak felvilágosítással lehet megállítani.

A tenyésztők maguk döntik el, hogy belépnek egy egyesületbe, a fajtájuk tenyésztési előírásait betartják, és milyen almokat hoznak le.

Sajnos, törvényileg csak a nem megfelelő tartás miatt lehet lépni.

2011. júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Egyféleképpen lehet: nyilván a kutyáiról nem ad számlát, nincs olyan cége, amelyik jogosult élőállat értékesítésre. Így aztán illegális, adózatlan jövedelme van, ami ha nagyban csinálja, akár egész komoly adócsalás is lehet. Ha megkérdőjelezhető, hogy miből van a vagyona, és ráküldöd az APEH-et, abból azért lehet gond. Elég egy vagyonosodási vizsgálat, és máris megszívja.
2011. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

APEH kizárt. Nem bani átutalással történik a kifizetés, tehát nincs nyoma a pénznek és nem is nagy összegről van szó, valami 15 ezer Ft egy kölyökkutya...


Esetleg van valami "civil" szervezet, akik foglakoznak ilyesmivel, például van valamilyen szervezet, nem tudom mi a nevük és van is róluk videó youtube-on, hogy "erőszakkal" büntetnek meg ilyesmi... Valaki tudja mi a nevük vagy elérhetőségük? Ha foglakoznak egyáltalán ilyen "piti" esetekkel...

2011. júl. 31. 23:34
 6/21 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szervezet sajnos, vagyis sok szervezet céljai között szerepel a szaporítók elleni küzdelem, de nem tudnak mit csinálni ők sem, ha nincsen jogi út, márpedig nincs, hiszen nyilván letagadja, hogy tőle van a kutya.


Annyit tudsz tenni, hogy soha többet nem veszel szaporítótól kutyát, és erre felhívod a figyelmét mindenkinek, akinek csak tudod.

2011. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Miért ütöd bele a csúf görbe orrod más dolgába?
2011. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azért van, hogy beleüssem. :-)

Köszi a válaszokat. Nem vettem egyébként szaporítótól kutyát. Csak tudomásomra jutott egy ismerősről, hogy szaporít és nagyon felbosszantottam magam rajta. De hát ha nem lehet mit tenni, akkor nem lehet. Sajnálom egyébként, de ez van.

2011. júl. 31. 23:50
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

gondolom te egy tenyésztő vagy és böki a csőröd, hogy más elveszi a "kenyered".

Mindenesetre akkor is undorító dolog volna a részedről a feljelentés...

2011. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tenyésztő.

Csak egyszerűen sajnálom azt a 8 kiskutyát, akiknek az anyja már eleve beteg volt fedeztetés előtt, valószínüleg ők is öröklik majd a betegséget, ami miatt szenvedéssel teli életük lesz, ha egyáltalán lehet azt majd életnek nevezni, mikor új gazdái rájönnek, hogy a 15 ezer Ft-os olcsókutya beteg és majd viszik a menhelyre, ahonnan évekig senki nem viszi majd el őket és ott fognak sínylődni abban az ingerszegény környezetben szeret nélkül. Csak ennyi, ha ez szerinted nem elég ok ara, hogy egy szaporítót megállítsunk, akkor no comment.

2011. aug. 1. 00:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!