Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok nyers szarvashúst a...

Adhatok nyers szarvashúst a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Apám még tavaly lőtt egy szarvast. Be lett fagyasztva, most hétvégén megfőztük a nagy részét. Viszont maradt kb. 1-2 kg nyersen, ami nem színhús, hanem ilyen "mócsingok". Azokat odaadhatom a kutyáimnak?
2011. aug. 1. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Főzd meg előbb! Nehogy elkapjon valami fertőzést vagy férget.
2011. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minimum forrázd le.
2011. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Főzd meg inkább. Fűszerek nélkül természetesen.
2011. aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Elméletileg a húsban található élősködők miatt illene megfőzni, bár nem tudom, hogy a fagyasztást azok túlélik-e? Ha nem, akkor adhatod nyersen is, de 2 kiló húst semmiből sem telik megfőzni.
2011. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetris ***** válasza:
28%
Szegény szarvas! A szívem szakadna meg lelőni egy ilyen kedves, védtelen állatot!
2011. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

a szívem szakadna meg h a családból valaki éhen halna

-...

|| én főzés után adnám neki!

2011. aug. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Srias87 válasza:
Sokan irjak, hogy főzzünk meg ezt a húst a kutyának meg azt is! Az en tapasztalatom irom le, nem mondom, hogy nekem van igazam, csak a tapasztalatom mondom el! Több mont 20 éve vannak kutyáim! Gyereként adtam kutyatápot házi kosztot, ezt is azt is! Rengeteget olvastam a témaban mit is ehet egy kutya!Aztán pár évvel ezelott feligyeltem a nyers etetésre! az akkor 8 eves kutyam, csak tapot es legjobb kutyakonzerveket ette, (havanese) nem is volt gond, de azt akartam minnel tartalmassabb etkezesi legyenek! Elkezdtem at allni nála a nyers etetésre, fokozatosan átáltunk! Elkezdtem kacsanyakzol kezdve bárány marha lo es nyúl hust etetni vele csontal egyutt, kevés zöldségekkel keverve! Aztán jött 1 évvel ezelött egy kölykök kutya is a házhoz!Nála már 3 hónaposan átáltam, csak nyers hús, belsőségek szív máj stb.. soha nem volt semmi gond egyiknél sem! nem voltak rosszul, se hanyas se híg széklet! szarvas húst os adok nekik mindig nyersen, 3 havonta fereghajtás és szív féreg elleni tabletta! A kutya ragadozó állat a természetben sem főznek meg semmit maguknak, nyersen veresen esznek mindent, annyi zoldségget amennyi pl egy nyul beleiben van pont elég is nekik, minden tápanyag meg van nekik a husban csontokban belsőségekben, én ha tehetem a szőrt is rajta hagyom nekik! Persze nem mondom, hogy mindenki igy csinalja, szíve joga eldonteni mindenkinek mit etet a kutyajaval, de az öregebbik kutyam most 15 éves, és azota nem volt beteg soha, a kicsi sem! és a fogkő semmelyik kutyanál sincs jelen! amit meg szoktam nekik adni nyers halfej, tojás hélyával együtt! imádják, tányért csak eloblítem, mert tisztára nyalják! ez az én véleményem, köszönöm , hogy elolvasták!
2021. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

7-es


Ha vad húst adsz egy kutyának, akkor ne kezdj el csodálkozni, hogy mindenéből féreg fog előjönni. Vadat csak is főzve adunk kutyának, de mi emberek sem csinálunk vaddisznóból kolbászt a paraziták miatt.

2021. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!