Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyám szemével?

Mit csináljak a kutyám szemével?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyesmi, keverék kutyusom van, bent lakik a lakásban és reggelre begyulladt a szeme. Nem igazán tudja kinyitni csak egy picit.


Átmossam neki kamilla főzetes ronggyal, és ha reggelig nem javul akkor vigyem orvoshoz? Vagy mivel segíthetnék neki?


Kintről befelé kell mosni a szemét, vagy bentről kifelé?


2011. aug. 1. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer belekarmolt a cica a kutyusom szemébe. Be is gyulladt, fel is dagadt neki. Az állatorvos a Septosil nevű kenőcsöt javasolta. Ez humán gyógyszer, de egyik nap kentem vele, másnapra már semmi baja sem volt. Pedig ijesztően nézett ki. Persze ez attól is függ, mitől gyulladt be. Szóval inkább kérj tanácsot állatorvostól.
2011. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát én kamilla teáztam ilyenkor, lemosod esetleg csepegtetsz bele neki...
2011. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Orvoshoz vidd, az a legbiztosabb.
2011. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább állatorvoshoz vidd. Nekünk egyszer egy állatorvos azt mondta hogy a kutya szemét nem szabad kamillázni, mert allergiát is okozhat neki.
2011. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bentről kifelé. Kamillázd még párszor, és ha holnapig nincs javulás, akkor orvos. Hosszútávon nem jó a kamilla, szárítja a szemet.
2011. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem tudom mi lett vele, este még fél 11 körül ott játszadozott mellettem, nem volt semmi baja a szemének, hajnalban viszont arra keltem, hogy a lábával egyfolytában "törölgeti" a szemét.


Délután sétálni voltunk, talán ott megcsíphette valami, vagy bele ment valami, de akkor valószínűleg már este is csúnya lett volna neki.


Lemosom akkor kamillával aztán reggel elviszem orvoshoz.

2011. aug. 1. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!