Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a kutyám...

Szutymar kérdése:

Mit tegyek hogy a kutyám leszokjon a hisztis ugatásról?

Figyelt kérdés

Sziasztok Marietta vagyok!

Volna egy kérdésem a kutyámmal kapcsolatban: 2 éves dalmata (hím) szoba kutya és kicsi korától hozzám van nőve, velem is alszik. A problémám az, hogy mikor kiteszem a kennelbe, addig nincs vele gond míg haza nem érek én(suli) vagy anyum(meló), de mikor meglát képes órákon át hisztizve ugatni. És már mindenki idegeire megy, pedig nagyon szeretjük, és hiába szólunk rá nem használ semmit. Teljesen kisajátít magának, "ő uralkodik rajtunk". Tartós megoldás kéne!

Segítségeteket köszönöm Marietta. :D


2011. aug. 1. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm a kennelt. Szegény kutyu, be van zárva, ha otthon vagytok akkor miért nem engeditek ki? Neked jó lenne egész nap bezárva lenni? A megoldás: Engedd ki, foglalkozz vele. Ha meg nem vagytok otthon, az ugatása úgysem zavar, ugye?!
2011. aug. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

El kellene kezdeni gyökereiben megváltoztatni a kutyával való kapcsolatod, ami nem kis feladat főleg, ha már két éve bizonygatod a kutyádnak, hogy egy lúzer vagy, aki úgy ugrál, ahogy ő fütyül.

Ez nem fog menni egyik napról a másikra, és szerintem egyedül sem fogod tudni megoldani. Irány egy normális kutyaiskola, ahol póráz nélkül tanulnak a kutyák, és segítenek helyreállítani a rendet az otthoni hierarchiában.

Ha van a közeletekben Tükör-iskola, az lenne a legjobb.

2011. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kutyus csak akkor szokott kennelbe lenni ha nem vagyunk otthon, mivel van egy rossz szomszédunk aki már nem egy macskámat megmérgezett és nem szeretném ha a kutyámat is megmérgezné. De akkor is hisztizik ha nem engedjük be a házba, és kaparja az ajtót is.
2011. aug. 1. 21:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom első kutya. OLVASSATOK!!! A szomszédot meg szépen fel lehet jelenteni. Csak ahoz meg kellett volna tartani a tetemet...
2011. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen első kutya, és én feljelentettem volna csak hogy az itteni rendőrök vagy ilyenek... semmit sem érnek :S
2011. aug. 2. 19:44
 6/6 anonim válasza:
A szomszédom megmérgezte volna a macskámat, már nem lenne szomszédom. Látom azóta eltelt négy év sikerült valamit kezdeni a kutyával, hogy oldódott meg?
2018. márc. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!