Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar, ha valaki...

Titeket zavar, ha valaki kutyasétáltatás közben odamegy megsimogatni a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Én imádom a kutyákat és mindig ezt csinálom, de azon gondolkodtam, lehet h titeket idegesít! Aztán arra is gondoltam, h lehet h hízeleg nektek, h észreveszik, h milyen szép és aranyos a kutyátok, mi az igazság?
2011. aug. 1. 19:34
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Hát, az én kutyámat akárki ne simogassa, és ő se hagyná. :D
2011. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
61%

Nem engedem, hogy megsimogassák a kutyámat, én sem simogatom az ő gyerekét...

Jó ez kicsit túlzás, de nem, sokan vágtak már rám pofát érte, de ki tudja, előtte otthon nem-e a rühes kutyáját, vagy macskáját simogatták és még sorolhatnám. Szó sem lehet róla...


24N

2011. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavar. Mármint nem az ha megsimogatják, de könyörgöm kérdezzék meg előtte, hogy szabad-e.

Úgyis azt mondom, hogy persze, de szerintem ez egy alapvető udvariassági forma lenne.

2011. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem zavar, he előtte megkérdezi. Amúgy valamiért hozzánk nemigen jönnek. pedig emlékszem, én kiskoromban nagyon sokhoz odamentem. Vagy legalább is megcsodáltam. Ma meg 10 gyerekből 1 mondja: hogy anya ott egy kutyus...
2011. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan lovam van, de az nem zavar, ha a lovamat simogatják. =) Csak az, ha etetik, mert a lovak "hajlamosak" a kólikára meg egyéb csúnya dolgokra.
2011. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Engemet nem szokott zavarni. Ha esetleg a kutyának nem tetszik, majd úgyis tudtára adja az illetőnek. Az ilyesmit egyszerűen rábízom, döntse el ő maga, hogy mi zavarja őt, ill. mi nem.
2011. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
40%

Én kifejezetten utálom. Pont az olyanokkal kell vigyázni, amilyen te is vagy. Bárkinek a kutyuját megfertőzheted, ha előtte valami beteg dögöt ölelgettél. Nekem egyszer egy fél éves kiskutyám pusztult el így.

Sose engedem, hogy idegen megsimogassa a kutyámat, a család pont elég neki, hogy kellően szocializált legyen.

2011. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha megkérdezi szívesen megengedem. Főleg mivel olyan fajtát tartok, amivel kapcsolatban elég rosszak az előítéletek, így még örülök is neki, mivel népszerűsítem a fajta jó hírnevét is azzal, hogy ő milyen jólnevelt és barátságos!

De attól kiráz a hideg mikor csak úgy odanyúl...honnan tudja mi lesz a kutya reakciója?

2011. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem zavar, ha ez az embereknek csak egy picike örömet ad, akkor persze.

Csak az a baj, hogy nagyon sokan annyira bénán közelítenek a kutyákhoz...attól például ideggörcsöt kap a kutyám (általában idős nénikék csinálják) ha megállnak 1 méterre tőle, és elkezdenek neki karattyolni. Ezt nem tudja mire válni a kutyám.

Arról nem beszélve, amikor mindenáron úgy akarják megsimogatni, hogy a hátát, meg a tarkóját... Először mindig oda kell engedni a kezedet, hogy megszagolja, és utána lehet óvatosan az arcát, meg az "állát"

Illetve nekem az a mániám, hogy le is guggolok a kutyákhoz, úgy sokkal egyenrangúbbaknak éreznek engem, és szinte azonnal barátkoznak.

2011. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
87%

off de mikor viszem sétálni a kutyám és ő találkozik egy kutyával és én megsimogatom a másikat 10ből 9szer a másik kutya neki esik az enyémnek ez miért van?


amugy engem nem zavar ha megkérdezi azt h meglehet simogatni? akkor örülök h tetszik neki a kutyám

2011. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!