Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Agarakról mindent?

Magyar Agarakról mindent?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon tetszik ez a fajta, nem szeretnék MÉG venni, de gondolkoztam rajta, ha lesz rá lehetőségem akkor lesz egy agaram. Legjobban a magyar agár tetszik. Panelba nem merném bevállalni, viszont kérdésem, hogy mennyire szófogadóak, ragaszkodóak és a mozgásigényük is érdekelne? Én mindennap járok futni, biciklizni is. Esetleg akinek van az velük kapcsolatos élményeiket leírná.
2011. aug. 1. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan vehetsz panelba is. A tévhitekkel ellentétben az agarak lusta állatok, kevesebb az időbeli mozgásigényük mint az úgynevezett hiperaktív fajoknak (labrador, vizsla, belga juhász, border collie, stb.). Úgy szokták mondani, hogy a legmacskásabb kutya, kb. ugyanannyit heverészik mint egy pásztorkutya, akár napi 16 órát is alszik. Ismerek olyat, aki 3 agarat tart panelban.

Ha megneveled, szófogadó lesz. A legfontosabb a behívás és a magadnál tartás, de a legjobb ha pórázon sétáltatod mindig és csak a futtatón veszed le róla.

A mozgásigény felnőtt korban kb. 2 naponta 10-15km bringa mellett, ami ugye max. 1 óra. De ennél kevesebbel is beérik.

3 típust találhatsz magyar agárból:

- MEOE küllem magyar agár

- MEOE verseny magyar agár

- MATOE vagy OAE magyar vadászagár (én ezekből javasolom a választást, ezek tiszta magyar agarak, míg a MEOE agarakról még ha enyhén fogalmazok, akkor sem biztos hogy mindről elmondható, remek idegrendszer, igazi űző ösztön, valódi munkakutyák).

2011. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Te vagy az első aki azt mondta nekem, hogy panelban is jól elvan. Azt is olvastam, hogy nagyon tartozkodóak és nem mutatják ki, hogy kötödnek a gazdijukhoz, ebből mennyi igaz?(nem lenne baj, ha tényleg nem, csak érdekel)
2011. aug. 2. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:
A gazdi szent nekik, de folyton figyelnek valamire, úgyhogy kissé valóban tartózkodóak ha csak melletted álnak. Viszont ha feléjük fordítod a figyelmed, akkor azonnal változik az "arcuk" és hízelegnek. Bújós kutyák lesznek ilyenkor.
2011. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!