Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha férges a kutyám?

Mit csináljak ha férges a kutyám?

Figyelt kérdés

most vettem észre h férges . a székletében fehér valamik mozogtak. és hát nem éppen kicsik. hallottam féregtelenytő tablettákrol, de az én kutyám már nem kölyök. jó pár éves.

pár hónapja mindig felpuffad. lehet h azért mert már férges volt? ha rendszeresen kezet mosok simogatás után akk is lehetek én is férges?

jobb lenne ha elvinnénk orvoshoz?

17/L


2011. aug. 2. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Orvos! Mindenképp! Ad neki féreghajtót, te pedig ne erőltesd a játékot. Ha mégis, akkor bő vízzel ,szappannal kézmosás.
2011. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jesszus! A felnőtt kutyákat is kell rendszeresen féregteleníteni. Ha fel is puffad, akkor nagy a baj. Vidd el orvoshoz, mert itt már nem lesz elég egy tabletta, majd ő megmondja milyen kúra szükséges. Plusz én kérnék humán féregtelenítőt is, mert ember is elkaphatja. Rendszeres kézmosással megelőzhető, de nem 100%, mert ugye kutyázás közben hozzá érsz a ruháidhoz, rád ugrik a kutya, vagy az arcodat nyalja, és a kézmosás nem biztos, hogy elég.
2011. aug. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A férgesség nem kölyökkutya-betegség, hanem fertőzés eredménye. A kutyákat kötelező évente féregteleníteni, ugyan úgy, mint beadatni a veszettség elleni oltást.


Állatorvosnál, vagy patikában lehet kapni féreghajtót, általában 10 kilónként kell egy tabletta, de mindegyikre rá van írva az adagolás.


Veszettség elleni oltásra hordjátok? Csak mert minimum olyankor szokott adni az állatorvos féreghajtót is, vagy megkérdezni, hogy kapott-e a kutya mostanában.

2011. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

értem.köszönöm.

én eddig azt gondoltam h azért olyan nagy a pocakja mert a nagyim túleteti.

2011. aug. 2. 10:19
 5/8 A kérdező kommentje:
veszettség elleni oltásra mindig hordjuk. nagyimé a kutya , vele lakok.és én nem nagyon értek hozzá:(. akk elég ha veszek neki tablettát ?
2011. aug. 2. 10:43
 6/8 anonim ***** válasza:
elmész az orvoshoz, (nem kell elvinni a kutyát), azt mondod neki férges a kutyád, fog adni gyógyszert, (párszáz ft) és megmondja hogy kell neki beadni...nagyon egyszerű
2011. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdemes elvinni a kutyát is, és nem árt, ha egy olyan férget ki tudsz bogarászni, vagy legalábbis fotón, vagy valahogyan megmutatni a dokinak. Sok féregfajta van, nem jó mindegyik féreghajtó mindenre, ráadásul teljesen más a fejlődési ciklusuk egyes féregfajtáknak. Van amelyiknél két hetente kell ismételni, míg van olyan is, amelyiknél három napig folyamatosan kell kapnia a féreghajtót.


Egyébként elméletileg illene a kutyát 3 havonta féreghajtani (nem csak évente). Ha már ennyire férges, ott már komoly a baj, lehet, hogy már bekavart az emésztésébe, hasnyálmirigy problémákat okozva, vagy akármi.A legjobb az lenne, ha lenne egy teljes székletminta kivizsgálás, és utána kezelés.

2011. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pedig nem is sovány. eszik rendesen, és boldog, nem látni rajta semmit, de hát a székletébe benne voltak, de ma volt az első alkalom, mert össze szoktam szedni
2011. aug. 2. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!