Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tart, míg szobati...

Emy1991 kérdése:

Mennyi ideig tart, míg szobatiszta lesz a kutyusom?

Figyelt kérdés
Én azt szeretném, hogy ő szóljon,hogy menni kell. Alvás után mindig kimegyünk.A kakit azt nagyjából tudom,hogy mikor lesz.1.5-2 óránként kiviszem, de nem nagyon szoktam kitolni az időt, mert akkor becsurgat. Eddig hajnal 3-kor is kimentünk, de pár napja nem voltunk kint és végig aludta az éjszakát. Jól teszem, hogy nem viszem ki akkor? Annyira félek,hogy nem jól csinálom a szoktatást, de úgy csinálom,ahogy írjátok.Meddig tart a szobatisztaságra szoktatás?
2011. aug. 2. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

milyen kutyád van?

testvérem 2hét alatt rászokatta, óránként hordjuk ki a kutyát.

ismerősömnek 1 hónap éjszakázás után sikerült, hogy ne vizeljen be.

nekünk Bichon Bolognese-ünk van, ha bepisilt mindig újságpapírral vertük el a fenekét(mert az nem fáj, de tanul belőle).

2011. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Yorki. 3 hónapos. Én az orrára szoktam koppintani, meg megszagoltatom vele,hogy mit csinált? 2 hét? már 1 hónapja nálam van és nem sikerül. Valamit rosszul csinálhatok?
2011. aug. 2. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:
nekünk ajánlották a Bologneset(a tenyésztőnek van yorki is és bolognese is), mert a yorki már túl van tenyésztve, és az idegrendszere nem bírja. a fenekére csapj újságpapírral, ha látod, hogy csinálja. ne utána fél órával, mert akkor már nem tudja, miért kap. óránként, másfél óránként javaslom, hogy vidd ki szaladgáljon, és pisiljen. hány hónapos?
2011. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod, bár az orrára koppintás felesleges, inkább odakint a hatalmas extra giga dícséret a fontos.


Nagyjából 4 hónapos koruk körül már érteni szokták a lényegét a dolognak, ha a gazdi jól csinálja, de még becsúsznak balesetek (általában a gazdi hibájából inkább).


Az, hogy szóljon ha kell neki, szerintem nem mindig járható út. Eleinte szól ő, csak nem érted a jelzéseit ( lehet, hogy csak abban nyilvánul meg, hogy furán tartja a fejét, vagy nyugtalanabb a szokásosnál) aztán leszokik róla, hiszen nem volt megerősítés. A másik meg, hogy ezzel el is lehet kapatni. A múltkor olyasmit evett a kutyám, amitől gyanús volt, hogy lesz még egy extra séta alvás előtt, persze rá is kezdett a hisztire, levittem, semmi. Másnap este megint hiszti, megint levittem, megint semmi. Úgyhogy azóta hisztizik esténként, mert megtanulta, hogyha hisztizik van extra séta.


Inkább szoktasd a fix időkhöz, és addig tartsa vissza, nem lesz tőle semmi baja.


FIxen és stabilan balesetek nélkül kb. 6 hónapos korukra lesznek szobatiszták.

2011. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam :D de nálunk nincs meg a fix idő, mert nem mindig tartja be. A lakásban van letéve pelus is, hogy a balesetek arra menjenek. De nem használja.De összezavarni sem akarom vele, ha pelus is meg kint is. De akkor még van 3 hónapom. Kint mindig megdicsérem, hogy okos molly ügyes kutyus meg ilyenek.


Nagyon szépen köszönöm. Akkor folytatom, ahogy elkezdtem szoktatást :D

2011. aug. 2. 11:19
 6/8 anonim ***** válasza:

a legrosszab dolog amit tehetsz vele az orrakoppintás meg a megszagoltatod vele. nagyon elavult módszer és semmi értelme sincs.

jó megszagoltatod vele akkor mivan? szted azzl mit köt össze?

dícsérni kell ha jó helyre végzi. az ilyen "erőszak" még ha ennyire enyhe is inkább szorongást vált ki, ami meg további becsurgatást. inkább éreztesd vele kint mindig jó hangosan örülve ha jót tett. pozitiv megerősítéssel többet elérsz. változó a kutyáknál h mikor lesznek szobatiszták. nem lehet megmondani. egyedi

2011. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyedi minden kutyánál. Nem kell erőltetni, magától meg fogja tanulni. És nem szabad megverni ha bekakil vagy bepisil. Ha kint végzi a dolgát, jól meg kell dicsérni.
2011. aug. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem szoktam megverni. Tudom, hogy az én hibám is.Kint mindig nagyon megdicsérem. Ha kimegyünk egyből csinálja, amit kell. De bent is:S


Nagyon köszönöm minden segítséget!!!

2011. aug. 2. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!