Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann összehasonlítása...

Dobermann összehasonlítása Rottweilerrel?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem-e két fajta között.


1. Melyik tud gyorsabban futni?

2. Melyik eszik többet?

3. Melyik a hatékonyabb őrző-védő kutya?

4. Melyiknek kell több mozgás?

5. Melyik a jobb sportkutya?

6. Melyik az ugatósabb/hangosabb?

7. Melyik ragaszkodik jobban a gazdájához?

8. Melyik az éberebb?

9. Más állatokkal melyik jön ki jobban?

10. Melyik tűri el jobban a gyerekeket?

11. Melyiket könnyebb tanítani, melyik inteligensebb?

12. Melyiket ajánlott lakásban tartani?

13. Melyikhez kell tapasztaltabb gazda?

14. Melyik a félelmetesebb?

15. Melyik az erősebb?

16. Melyiknek durvább a harapása?

16. Melyik az elrettentőbb?

17. Melyik hajlamosabb betegségekre?

18. Melyik igényli jobban a foglalkozást, játékot?

19. Melyiknek a bundája igényli jobban a foglalkozást, melyiknek hullik jobban a szőre?

20. Melyik fajta tetszik Neked jobban?


Kicsit sok kérdés lett, tudom, de ha nem is mindegyikre, de csak párra tudsz választ adni, azt is megköszönöm!


2011. aug. 2. 10:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1. D

2. R

3. mind2

4. D

5. D

13. mind2

14. 16. kb 1forma

20. mind2 tetszik, de a Dobermann kicsit jobban :)

2011. aug. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

1.Dobi

2.Roti

3.mind2

4.Dobi szerintem

5.Egyértelműen a dobi

6.roti

7.Dobermann

8.mind2

9.a Dobi szerintem jobban

10.dobi

11.dobi

12.semelyiket

13.mind2 erős kezű gazdát igényel

14.szerintem ez felesleges kérdés nem azért kell venni hogy ijesztgessünk vele

15.mind2

16. 14-es kérdés válaszol rá

16.roti

17.roti

18.mind2

19.rövid szőrű kutyákról beszélünk alapvetően vedleni szokott de nem úgy mint egy hosszoszőrű kutya,mikor vedlik át kell fésülni a bundáját hogy az elhalt szőrszálak távozzanak a bundájából

20.Egyértelműen a Dobermann a Roti eléggé agresszív,pl. nővéremék kinn a kertbe fürödtek a medencébe és a rottweiler átugrott és majdnem megtámadta a 2 éves kislányt az apukája vasvillával tartotta vissza a kutyát.

2011. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Tedd fel 1esével a kérdéseket hátha jön rá válasz:)))
2011. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"szerintem ez felesleges kérdés nem azért kell venni hogy ijesztgessünk vele "


Nem azért kérdeztem, mert ijezgetni akarok velük. Hanem, hogy melyiket nem kedvelik kinézetre azok, akik beszólnak, hogy vadállat, meg vidd innen, meg ilyesmi.

Érted ugye? :)

2011. aug. 2. 11:23
 5/18 anonim ***** válasza:
12. D
2011. aug. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Értem persze.így már más:) hát nekem a dobi a szerelem a rotiról nincs jó véleményem :)
2011. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok egyesével válaszolgatni, elnézést. :) Nekem dobermannjaim vannak, dédszüleim pedig roti fanatikusok voltak. Mind a két fajta rendkívül szívós, bátor. Nagyon gazdafüggők, ha jó a kapcsolatotok, minden szavadon csüng. :) Szeretik a gyerekeket, jól ki jönnek más állatokkal, de ez mind szoktatás,nevelés kérdése. Nálam is, dédszüleimnél is bemehetnek (bemehettek) a házba. Dobermannok tapasztalataim szerint szeretik a meleget, az én kutyáim mindig a kandalló előtt süttetik magukat.. míg a rottweilerek a dédszüleimnél inkább a hóban pihengettek, a fűtött szobákat messziről elkerülték. :D

Nekem a dobermannok jobban tetszenek, kecsesebbek. :) Rotik nem agresszívak.. persze ha nincsenek sétáltatva(bármekkora is legyen a kert), nincsenek jó kézben.. de ez bármelyik kutyára igaz.

Mindenképpen tenyésztőtől vegyed, akármelyiket is választod. Törzskönyvvel, szülei betegségekre szűrtek legyenek. Ezeknél a fajtáknál könnyű belenyúlni egy beteges, diszpláziás, wobbler szindrómás kutyába.

2011. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

én a Rottweilereket utálom

ok nélkül támadnak emberre sokszor, idegbeteg kutyák



ha már német kutya, akkor németjuhász

2011. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda előítéletek a rottweilerrel szemben.. sajnálom a fajtát, nagyon félreismerik az emberek. Egy jól nevelt, szocializált, rendszeresen sétáltatott kutya nem támad ok nélkül senkire. De itt a válasz a 16. kérdésre, a kommentekből látszik, az emberek számára elrettentőbb. De a legtöbb kistestű kutyás, gyerekkel lévő anyuka, idősemberek minden kutyától elrettennek, ami térd feletti, még egy labradortól is. :)
2011. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól van nevelve akkor a roti nagyon jó kutya, a szembeszomszédomnak volt(már meghalt), nagyon szelíd, szófogadó, nyugodt kutya volt, nagyon szerette a gazdiját. De külsőre nekem a dobi jobban tecc :)
2011. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!