Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyát gyorsan,...

Lau97 kérdése:

Hogy lehet egy kutyát gyorsan, hatásosan pórázra szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kutyám, rendeltem neki pórázt, korábban már ment hámmal, ha sétáltattam, de most a pórázzal csak leül, lefekszik, vagy fetreng ! Segítsetek, köszi !!
2011. aug. 2. 15:26
 1/2 Hovarju ***** válasza:

Ha jól értem a kérdést, akkor ezúttal nem hámot, hanem nyakörvet tettél e kutyusra.

Először csak a nyakörvvel próbálkozz. Kösd valami kellemes dologhoz. pl.tedd rá a nyakörvet és adj neki enni, vagy játssz vele. Ha nem kaparja dicsérd meg, adj neki jutalomfalatot. Ha már elbírja viselni és nem vakarózik, tett rá a pórázt is, de először engedd szabadon kószálni a kertben, vagy lakásban. Ha már igy is hajlandó közlekedni, vedd kézbe a pórázt, tegyetek meg néhány lépést, aztán hagyd szabadon rohangálni. Majd fokozatosan növeld a távolságot. Ha már ez is megy, megpróbálhatod a szabadban is.

Vagy megpróbálkozhatsz azzal is, hogy ráteszed a pórázt, és jutalomfalattal csalogatod, ha lép egyet dicséret - jutifalat...stb.

Bármelyik verziót próbálod néhány napba bele fog telni, amíg tudsz vele rendesen sétálni. Az a fontos, hogy jó emlékei legyenek a pórázról.

Sok sikert :-)

2011. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért a hámmal mi volt a gond? Nekünk pincsink van 3 hámja van, azokat váltogatjuk. Azért van 3, mert ha levisszük és bőrig ázik, pár óra múlva ne kelljen a vizes, hideg hámot rátenni. Van nyakörve is, de csak azért mert azon van a névvel, telefonszámmal ellátott biléta ha mégis meglógna valamiképp egyszer. Amúgy chipelve van, de hát ez nincs ugye ráírva a kutyára... :)
2011. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!