Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudisok! Mesélnétek kutyáitokról?

Mudisok! Mesélnétek kutyáitokról?

Figyelt kérdés

Történetek, mindennapok, szokások, kutya cselekedetei ,milyen jelleműek stb?

Megveszek a mudikért(sajnos még nincs mudim) :D és érdekel, hogy mudisoknak milyen az életük :)

köszi előre is

15/L


2011. aug. 2. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Különösen jó, hogy egy fiatal szereti a mudikat. Ők sokszor leszólják ezt a fajtát (persze másikat is, de nekem mudival van tapasztalatom).
2011. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 skarma ***** válasza:
100%

Kb korodbeli voltam, amikor megvettem a mostani mudimat :) Fekete, születetten rövid farkú szuka.

Munkakutyától szereztem, ezért még csak 6 hetes volt. Amikor kiválasztottam, és felemeltem, egyszer sem kapálózott, nem sírt az anyja után sem. Szép nyugodtan feküdt a karomban.

Ragaszkodóbb kutyát még nem láttam. :) Úgy néz rám, mintha isten lennék, bújós, drága kutya. Persze néha izgága és ugatós, de szerintem ez a fajta velejárója.

Az alapdolgokat, -ül,fekszik,gyere,marad, stb...- szinte pillanatok alatt megtanulta. Sosem kapart. Egyszer kiszökött, rajta kaptam, fél órán át üvöltöttem vele, -nem ütöttem meg-, többé nem fordult elő.

Egy dologra nagyon ügyelj, ha meglesz a mudid!

A szocializációja nem olyan, mint más kutyáknál!! Sokkal több inger kell hogy érje. Nekem ezt annak idején nem mondták el. Pedig hurcigoltam más kutyák, emberek közé, sétáltunk az utcán, semmi baj nem volt vele. Most mégis agresszívan viselkedik, ha idegen állattal, emberrel találkozik. Nem tudom, miért, mert nem érte semmilyen kellemetlen inger. Mégis fél...

Az apám most próbálja kinevelni ezt belőle, mert ő jobban ért a kutyákhoz, mint én. Én egy kicsit elkényeztettem, mert az ugatása nem zavar és akkor sem szólok rá, ha felugrik rám, mert én azt szeretem.

Szóval arra figyelj, hogy nem elég neki a szokásos szocializáció. Folyamatosan vinni kell mások közé, hogy ne ,,essen vissza". Ha ezen túl van, akkor az egyik legjobb kutya a világon. Követi a gazdit mindenhova, a gazdi a tökély. :)

2011. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Meg ette a husomat a tányérből én meg a ővét a táljából
2011. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én 10 évesen kaptam az első mudimat. Amikor odamentünk megnézni, egyáltalán nem foglalkozott velem, csak a kis dolgaival játszadozott. Aztán ahogy hazaértünk onnantól én vagyok neki az isten és senki más. Sokan nem hiszik el, hogy 10 éves koromtól egyedül neveltem és gondoztam, de ez így van. Soha senki nem segített és nem is hagytam. Állatok között nőttem fel, ez nem olyan nagy szám. Mi voltunk a legjobb barátok, mert én sokat voltam egyedül. A házunk előtti mezőn bóklásztunk egész nap, meg az utcákban. Futkároztunk és kergetőztünk a kocsin körül. Akkor még én voltam a gyorsabb. De ő mindig megfordult egy idő után és szembe jött velem, hogy elkapjon. Amikor megtanult helyben maradni, onnantól bújócskáztunk. Amikor jött megkeresni, sokszor láttam, hogy szépen megnézi az előző búvóhelyem, hátha megint ott vagyok. Este az ölembe ült és meséltem neki. Télen húzta a szánkóm és lecsúsztunk a dombon, aztán meg hógolyóztunk vagy kincskeresőset játszottunk. Ha nem simogatom, akkor a kezemet szépen a fejére lökdösi. Szereti a hasát a fűben húzni és nagyokat sóhajtozni. Imád kergetőzni. A többi kutyát az őrületben kergeti ahogy száguldozik előttük és ők képtelenek elkapni. Törhetetlen kutya, futkározás közben neked megy véletlenül akkor belilul a lábad, vagy nekimegy a villanoszlopnak, de semmi baja nem lesz. Egyszer megfertőzte egy kullancs, az orvos pedig 1 hétig nem tudta mit csináljon, de ő túlélte. Az orvos szerint más fajta már akkor meghalt volna amikor mi behoztuk. Egyszer megtámadott minket egy roti ölési szándékkal, és azt is túlélte. Arról nem is beszélve, hogy a másik mudim milyen hősiesen megvédett. Amúgy is sok kutya támad ránk séta közben és mindig meg tudjuk védeni magunkat. Az emberekről nem is beszélve. Sok gyanús alakot ijesztettek már el. A helyi beszólogatós suhancok között is kivívtuk a tiszteletet. Éjszaka vagy elhagyatott helyeken különösen óvatosak. Ja és imádják a háziállatokat.

Nagyon okos kutya, mindent gyorsan megtanult. Csak nekem fogad szót és mindig a nyomomban van. A családot szereti, de úgy különösebben nem foglalkozik velük. A régi barátokkal is jóban van, de csak amíg nem fenyegetnek. Nagyon alázatos és domináns egyszerre. Gondolkozás nélkül megvéd bárkitől de nem eszement. Alapvetően nem barátságos kutya, bármit elvisel az én kedvemért. Érdekesség, hogyha valaki kutyával jön vagy kutyás helyre megyünk akkor azt elfogadja rögtön. Nagyon érzékeny a gazda felé, nem szabad túl keményen bánni vele, de elkéenyzetni sem szabad. Amint mondta a másik válaszoló, nagyon jól kell szocializálni, de ha ezt megteszed akkor neked lesz a legbátrabb kutyád. Ugyanakkor nem azt kell várni tőle, hogy ő lesz a legemberimádóbb.

Még valamit ajánlok: ugyan ez a fajta szerintem az ami törzskönyv nélkül is problémamentes, de mindenképpen tenyésztőtől vedd! Én rettenetesen megbántam, hogy nem onnan van, mert így nem versenyezhetek vele bárhol. Egy ilyen kutya mellett benned is felébred a kutyázós vágy, de ha nem is én akkor is ajánlom, mert nagyon nagy sikerélmény, és mindenhol meg fognak nézni, mert különleges kutyával vagy, emellett kellenek az emberek, akik megmutatják a mudit.

2011. aug. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!