Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éves csivavám nagyon...

Másfél éves csivavám nagyon ragaszkodo kiskora ota, nem lehet egyedul hagyni a lakasban mert hangosan sir megallas nelkul. Leszokhat még errol?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2011. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ragaszkodás, hanem rangsorbeli probléma.

Minden bizonnyal nem ragaszkodik jobban, mint az enyém, aki még a wc-n is a lábam mellett fekszik, és éjszaka úgy bújik hozzám, hogy sokszor arrébb kell tolnom.

De soha nem sírt, ha egyedül hagytam.

Mit csinálsz vele, mielőtt elmész otthonról? És mit, amikor hazaérsz?

2011. aug. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mikor elmegyek,fegyelmezem..mondom neki hogy /marad,ül/ szót fogad,de szomouan néz ram,elmegyek és a lepcsohazban hallom hogy nagyon sir......mikor megjovok,ott ul az ajtoban..
2011. aug. 2. 22:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem fegyelmezés! :) A falkavezérnek bármikor joga van otthonról elmennie, nem köteles "bejelenteni", tehát szó nélkül elmehet. Ha hazaérsz, ne üdvözöld. De csak ennyivel nem lehet orvosolni a problémát, szeparációs szorongása van a kutyádnak. Te a rangsorban lejjebb állsz, ő felelős érted, ezért szorong, amikor elmész.
2011. aug. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, nagyon sokat fog segíteni, ha betartod az ott leírtakat.

Amit most csinálsz a kutyáddal az elmenetel előtt, az a lehető legrosszabb.

Én mielőtt elmegyek, 10-15 percen keresztül nem foglalkozok már vele. Nem tutujgatom, nem beszélek hozzá. Egyszerűen intézem a dolgom, készülődök, fölveszem a cipőmet és kisétálok úgy, hogy vissza se nézek.

Ez lehet, hogy nagyon kegyetlen dolognak tűnik, de a kutya számára idővel természetes lesz, hogy jössz-mész. Amikor hazaérsz, ugyanez. 5-10 percig nem kell vele foglalkozni, mintha mi sem történt volna. Nem kell, hogy azt érezze, hogy most valami nagyon komoly dolog történt, és azért csinálod neki a fesztivált, mikor haza érsz.


Az én kutyám már tudja, hogy el fogok menni, és ott fekszik az előszoba melletti székeken, nézi, ahogy készülődök, de nem hisztizik. Látom, hogy szomorú, de ez engem nem törhet meg, hogy oda menjek babusgatni. Nekem kell az erősnek lenni, az ő érdekében.

A kezdet kezdetén mikor hazaértem, 10 percig úgy ugrált örömében, hogy sokszor majd meg fulladt. Most is örül, de ez kb. fél percig tart.


Sok sikert!:)

2011. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi :) mostantol igy fogom csinálni...
2011. aug. 3. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy amikor hazaérsz akkor ne nézz rá, és hozzá sem szabad szólnod, miután megnyugodott ( lefeküdt, játszik, és nem figyel téged)várj 5 percet, ezalatt megemészti, hogy át akarod venni a falkavezérséget. Utána hívd magadhoz, és csinálj vele amit akarsz. Lehet kegyetlenségnek hangzik, de használ :)

Olvasd el Jan Fennel bármelyik könyvét. Ezekkel a módszerekkel azt éred el hogy te leszel a falkavezér.


Ha még hatásosabb akarsz lenni, akkor mielőtt kaját adsz neki, egyél meg az orra előtt egy kekszet vagy valami apróságot. Mikor eszel akkor, ugyanúgy mint amikor megjössz, ne szólj hozzá, és ne nézz rá. Mikor megette vedd el a tányért ha maradt benne. És soha ne hagyj neki ott kaját, mert ezzel is kifejezed hogy ő a vezér.


Nem bonyolult, majd belejössz.

Sok szerencsét!:)

2011. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a falkavezér akkor jön megy amikor akar: bejelentés nélkül menj ki tutujgatás, elköszönés nélkül, mikor visszajössz, ismételten rá se nézz, várd meg amíg megnyugszik, és csak utána hívd magadhoz. az ugrálással a dominanciát fejezi ki,
2011. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Teljesen igazatok van ezzel a fegyelmezéssel kapcsolatban. Nekem ugyaz ez a problémám.Szentendrén lakom családi házban, és egy 2 éves németjuhászom van. Egyszerűen nem képes feldolgozni ha elmegyek itthonról. Sokáig csináltam azt amit leírtatok, de nem értem el vele semmit. Sőt,én nehezebb helyzetben is vagyok, mert kilépek a kapun,megyek 20 métert és a kutyám atugorja a kerítést és jön utánam... Erre nincsen valami megoldásotok?
2011. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
09:27! Rendezni kell a falkasorrendet, csak ezekkel a nem köszönsz el tőle, nem üdvözlöd módszerekkel nem feltétlenül szűnik meg a probléma. Szorongása van, hogy az egyik falkatag, akire neki kéne vigyáznia, nem tudja szemmel tartani. Dolgozni kell a kapcsolatotokon, és ha már valóban Te leszel a falkavezér, el fogja fogadni, hogy akkor jársz-kelsz, amikor csak akarsz. Interneten rengeteg kutyanevelési videó, könyv, cikk van, ami segítségedre lehet. Ha van lehetőségetek rá, keressetek fel egy jó(!) kutyaiskolát.
2011. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!