Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel vagyok készülve egy új...

Fel vagyok készülve egy új kiskutyára? Vagy még nem? :/ Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Majdnem 2 hónappal ezelőtt meghalt a kutyám, 13éves volt, és nagyon a szívemhez nőtt, imádtam, borzasztóan fájt a halála és sokáig még az is, hogy nincs. Tudom ez fura, de olyan volt mint egy családtag. De most nem is ez a lényeg. Hanem, hogy akkor megfogadtam, hogy nekem soha többé nem kell kutya, mert nagyon fájt az elvesztése. 2x lehetett volna lehetőség kiskutyára, de még nem akartam, most viszont az egyik ismerősömnél vannak kiskutyák, és az egyik nap amikor ott voltam, nagyon a szívemhez nőtt a kiskutya, és azt mondta, hogy hazahozhatom ha szeretném. Ez 2napja volt, és eddig a pillanatig nagyon szerettem volna. Most viszont ma este mikor gondolkoztam, megint eszembe jutott, hogy nem szeretném ha majd egyszer elveszteném a kutyát, meg mi lesz ha annyira s zívemhez nő. Közbe pedig annyira szeretném, most is azon gondolkozok, hogy lehetne hívni a kutyust. Szerintetek fel vagyok már készülve az új kiskutyára? Vagy még nem? Holnap estig van időm eldönteni, hogy kell-e a kutyus. Segítsetek légyszi! :/ Viszont az is biztos, hogy ha itt lenne, nagyon nagyon szeretném, csak félek az újabb elvesztéstől.
2011. aug. 2. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Kiskutya még. Ha rendesen oltva lesz, hordod állatorvoshoz, nem tud kiszökni, hogy elüssék, nem hal meg nagyon hosszú évekig. Ettől ne félj.
2011. aug. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kutyák rövidebb ideig élnek mint az emberek. Ez az élet - egyik - rendje.

Nyugodtan hozd el azt a kutyust amelyiket kinézted, ettöl még megmaradnak az emlékeid a régi kutyuval, de születnek újak az új jövevénnyel.

2011. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem vágj bele ebbe az új kalandba! :) (de én csak akkor ajánlom EZT a kutyát, ha máshogy néz ki, mint ez előző!)
2011. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, valamilyen szinten meggyőztetek, hogy akkor elhozom. Viszont azt elfelejtettem, hogy van egy kutyánk most amúgy itthon, 10éves, és anya azért nem akarja az új kiskutyát, hogy nehogy a másik meghaljon, mert, hogy előfordulhat, hogy már öreg, és nem érzi majd a szeretetet, mert ugye majd a kiskutyával foglalkozna eleinte mindenki... Mit tegyünk? Így is vágjunk bele?
2011. aug. 2. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Végülis elfér a két kutya, nem? Lehet a másikkal is törődni azért. Ennyi erővel az emberek se vállanának második babát, amíg az első ki nem repült.
2011. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi akadálya annak, hogy új kutyusod legyen. Sajnos a kutyák rövidebb ideig élnek nálunk, el kell fogadni, hogyha menniük kell, de az nem megoldás, hogy többé nem lesz kutyád csak azért mert nem tudod elviselni az elvesztésével járó fájdalmat. Megbántad, hogy volt egy csodálatos kutyád? Ugye hogy nem. Emlékezz a vele töltött szép pillanatokra, hogy ugyanezt átélheted egy másik kutyával is, nem sérted meg az emlékét. Ez a kutya egy kölyök, nem kell még az elvesztésén gondolkodni.

Az nem gond, hogy már van egy kutyátok, de foglalkozzatok vele ugyanannyit vagy többet mint a kölyökkel, hogy lássa, ő sem szorult háttérbe. A kölyökkutya sok esetben megfiatalítja az idősebbet, aki mellé kerül.

2011. aug. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!