Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász keverék kutyus?!...

Német juhász keverék kutyus?! (Többi lent)

Figyelt kérdés
[link] örökbe fogadnám ezt a kutyát. nagyon megtetszett.hány kiló lehet kb? panelbe szerintetek nem érezné rosszul magát megfelelő sétáltatás mellett? szeretem a német juhászokat és általában nagyobbak szoktak lenni és gondolom már nem igen fog nőni mert 1 év körüli. oltásai még nincsenek. ilyenkor mi a teendő? mert kölyök korban elég sűrűn kell oltatni de ha ez kimarad akkor hogyan tovább? köszönöm előre is a segítséget!
2011. aug. 2. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Panelbe ekkora kutyát? :/
2011. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háát nem is tudom. Kerti kutya. Nem tudni hogyan viszonyulna a lakáshoz. Lehet jól lehet rosszul. Hoztam már haza utcáról német juhászkutyát akiről meg nem mondtam volna, hogy nem panelkutya. Aztán a végén kiderült, hogy kertben élt kicsapva (sokszor láncon). De annyira otthonosan mozgott a lakásban. Biztos, hogy nagyon sok mozgást igényelne. Sokat kéne lent lenned vele, hogy ne érezze bezárva magát. Később úgy is megszokná, mikor már hozzád is hozzád szokott.

Oltásait tekintve: először úgy is a veszettség ellenit kell megkapnia. Utána parvót meg kombináltat be kell adatni neki.

2011. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
volt már nálunk német juhász anno...de az valahogy jóval nagyobb volt. nekem úgy tűnik mintha valami kisebb termetű kutyából is lenne benne.és 1 éves kora után már nem igen nő.hány kiló lehet kb? köszi
2011. aug. 2. 23:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Én olyan 30 kilóra tippelek. Szerintem a környékén van. Igen kisebb mint egy kan német juhászkutya az tény.
2011. aug. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mi staffordunk is kertes házban élt fél éves koráig, utána költöztünk panelba és nagyon szépen viselkedik, nem zajong, nem rombol.

Ha van időtök mozogni vele, nem lesz baj.


De első dolgod a doki legyen, ha 1 éves koráig nem oltatták be a kutyát veszettség ellen, az állatorvos elvileg hivatalból fel kell, hogy jelentsen és pénzbüntetést kap a gazdi!


Mi is azért úsztuk meg, mert 1 hónappal 1 éves születésnapja előtt tudtuk elvinni a veszettség ellenire és az orvos még elnézte nekünk.

2011. aug. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mivel új gazdája lennék nem hiszem hogy feljelentene. nem az én hibám lenne ha hozzám is kerülne hogy nem lett beoltva.:) köszi a válaszokat!
2011. aug. 3. 00:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha sokat mozgatnád, akkor nincs akadálya annak, hogy lakásban tartsd. A kölyökkori oltásait már nem kell beadatni, csak a veszettség ellenit és a kombináltat.

Viszont mielőtt elhozod vidd el legalább egy fél órára sétálni, hogy lásd hogy viselkedik idegen helyen, különböző szituációkban. Annak is utána kellene járni, hogy miért akarják elajándékozni, mert könnyen lehet, hogy valami probléma van a kutyussal, akár nevelésbeli, akár egészségügyi.

Mivel egy oltást sem kapott nem hiszem, hogy olyan sokat foglalkoztak volna vele eddig a gazdái. Szóval készülj fel, hogy valószínűleg egy neveletlen, szocializálatlan,, nem szobatiszta kutyát fogsz hazahozni, akivel nagyon sokat kell majd foglalkozni, hogy ezeket bepótold.

2011. aug. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!