Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védekezzek kutyatámadás...

Hogyan védekezzek kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés
Van egy shit-zu fiú kutyám, egyszer már megtámadta egy nagy kutya..Most olyan helyre költöznénk ahol sajnos szinte minden háznál van nagykutya, sajnos ki is szöknek, szerencsére eddig sikerült időben észrevennem..de mit tegyek ha ránk támad??
2011. aug. 3. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Mindíg legyen nálad 1 kiló csirkehús hogy vészhelyzetben odadobd neki :)
2011. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
neveld meg a saját kutyádat! ...egy rendezett falkára nem támad senki...ha egyértelmű, hogy a kis domináns kanodat irányítod, kontroll alatt tartod akkor ő nem lesz kihívás más kutyáknak, nem fogják bántani...
2011. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Második: nem biztos, hogy az ő kutyájával van a probléma. Nekem is kistestű kan kutyám van és egy nagyobb (kan) kutya támadt ránk, mert a kedves gazdi úgy gondolta nem kell rá pórázt rakni amíg ő bent sütizik. Én akkor fejbe rúgtam a kutyát, de akkor ő már belém harapott egyszer. Hát ha minden kötél szakad ezt a módszert is választhatod hatásos tud lenni.

Amit sose tegyél ne szaladj el, nyugodtan viselkedj. Lehet nálad paprika spray amit használhatsz ellenük. Esetleg egy nagyobb bot, hogy félelmetesebbnek tűnj. Dobbants felé és ijeszt el a kutyát. Én sok kerti kutyát ijesztettem már el akik kiszaladtak. Igaz panelban lakok, de szoktam arra felé sétálni. A legtöbb kiszaladónak elég ha oda dobbantok megindulok hirtelen felé már attól is megijednek mert ők csak a területüket akarják védeni. Vagy határozottan rájuk szólok. Múltkor egy szerelő telephelyet őrző újfundlandira szóltam rá már annyira idegesített, hogy akárhányszor arra járok majd széttépi a kerítést (csepp drótkerítés). De látszott rajta, hogy nem a kutyámra meg rám ment, hanem csak az idegesítette, hogy ott megyek el mellette. Én meg rászóltam, szegény besunnyogott a sarokba. Azóta ha meglát mindig vissza vonul. Nekem meg bűntudatom van, már azt se bánnám, ha végig ugatna amíg ott járok.

2011. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Tmi téged kéne jól fejberugni...
2011. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Akkor adott helyzetben mást nem nagyon tudtam tenni. Még is mit csináltam volna? Kezemben a kutyám (aki dobálta magát mert meg akart védeni) meg táska. Már akkor jól combon harapott (ami miatt még néha most is sántítok) és már készült hogy megint meg harap. Te mit csináltál volna?

Hozzá teszem, hogy a cukrászda külső asztalainál sütiztek nem is egy ember, a körülbelül 200 méternyire lévő buszmegálló dugig volt emberekkel mert fél 1 volt. Senki nem segített. Utána jött ki a kutya gazdája pórázra rakni a kutyát. Én se szívesen bántok kutyát, de azért azt én se hagyom, hogy amíg nem ér ki a gazdája addig ötször belém harapjon a kutya, vagy a kutyámat harapja meg.

2011. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
paprika vagy bors spray!! Netről lehet rendelni 2 ezerért (emberre is kiváló) én már egyszer használtam és úgy el szaladt a kuty hogy a mai napig nem láttam! A szemébe egy kis fújás aztán már az utca végén van;)
2013. máj. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Nyilván tényleg csak vészhelyzetbe használd emelett a kutyának sem lesz semmi baja csak el szalad mivel a spray csípi neki a szemét. De semmi baja nem lesz!
2013. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!