Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék kutyaboltot nyitni?

Hogyan tudnék kutyaboltot nyitni?

Figyelt kérdés

Van egy ki ,,ház szerűség" és a pénz is megvan hozzá.

Hogyan szerezzek ehhez engedélyt?

És hol tudnék szállítót szerezni?


2011. aug. 3. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ritkán árulnak boltban kutyákat de ha ragaszkodsz hozzá... Beszállítónak tenyésztőket és az állatmenhelyet javasolnám.
2011. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Te állateledel boltra,vagy kutyaboltra gondoltál?
2011. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kutyákat árulnék hanem kutyás felszereléseket. A legjobb minőségeket.
2011. aug. 3. 09:51
 4/9 A kérdező kommentje:
és semmi más állatos cucook
2011. aug. 3. 09:52
 5/9 anonim ***** válasza:

így fogsz megbukni. csak kutyára nem szabad menni. én már 2 boltnál is segítkeztem a szervezésben, elindításban. 1 csak kutyákra ment, nem is volt ügyfélköre, amely profitot jelentett volna. mert akinek van kutyája, legtöbbnek más állata is van. beis bukott.


2.-nál mondtam a tapasztalatot, nem hitt nekem. csak kutya. beis bukott fél év alatt.


utána egy webboltot csináltunk, ott szétbontottuk kutya-macska, egyéb kisállat részre, és így van meg a kellő ügyfélkör.


csak kutyákra menve nem lesz meg az a piac, mintha többféle terméket kínálnál. - tapasztalat. keserű tapasztalat.

2011. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg, mert egyrészt ahol vannak nagy áruházak, pl. Auchan, Cora, Tesco... ott állatos szakáruházak is szoktak lenni. Másrészt, netről is lehet rendelni, és egyre többen rendelnek online. Egyébként vállalkozást érdemes alapítani, az kb. 500 ezer Ft. (Legalábbis nemrég annyi volt, a jelenlegi árát nem tudom, de nézz utána.) Semmiképpen ne betéti társaságot (Bt) alapíts, hanem inkább korlátolt felelősségű társaságot (Kft.).
2011. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én minőségi kutyafelszerelésekkel foglalkozom, nekem jól megy, de rengeteg munkámba, pénzembe került, hogy itt tartsak. Ha belekezdesz, készülj fel rá, hogy nem elég egy üzlet, hogy sikeres légy.

Alapíts először is egy céget. Ugyanolyan engedélyek kellenek egy ilyen céghez is, mint egy általános kutyafelszerelés üzlethez. A területi polgármesteri hivatalban mindenben segítenek, ott tudsz érdeklődni, milyen engedélyek szükségesek a bolt nyitásához.

Nem elég a bolt, kell egy webáruház is, amivel folyamatosan foglalkoznod kell, hogy rád találjon a potenciális ügyfélkör, ami a mostani gazdasági körülmények között elég szűk réteg. Költened kell reklámra.

A minőségi kutyafelszerelések beszerzési ára nem fillérekbe kerül. A termékeket vagy külföldi gyártótól (itt kell a nyelvtudás) vagy olyan magyar cégtől szerzed be, akik ezzel foglalkoznak. Egy-két termékkel nem érdemes kezdeni, mert az az ügyfélkör, akik ezeket a termékeket keresik szeretnek válogatni. A gyártók megszabják a végfelhasználói árakat, ezt be kell tartani. Mivel jó minőségűek és tartósak ezek a termékek, nem minden vásárlód tér vissza, hiszen kedvence nem teszi tönkre, kitart élete végéig.

És eddig nem beszéltem a konkurenciákról…

Ahogy írták, sok helyen lehet vásárolni ma már általános kutyafelszereléseket pl. hipermarketek. Sok embernek egyszerűbb ilyen helyeken vásárolni, minden egyben letudható, megvan a házikoszt és megvan a kedvenc felszerelése és eledele is.

Interneten rengeteg kutyaruha/kutyafelszerelés oldal nyílt, ahol „háziasszonyok házi barkácsban” varrnak pl. ruhákat, fekhelyeket. Lazán hangoztatják, hogy olcsó és minőségi termékek, pedig silány anyaggal dolgoznak, nem is tartanak sokáig. Önálló ötlet nincs, lekoppintják a minőségi cégek termékeit, rosszabb esetben rávarrnak a termékre chanel stb. logókat. Számla, garancia nuku. Az embereknek nincs mostanában nagyon pénze és érthető, hogy inkább ezeket az olcsóbb termékeket keresik, max. sűrűn kell újat venni, de egyszerre inkább kevés pénzt adnak ki, velük nem tudsz versenyezni.

És ott vannak a további minőségi kutyafelszerelés üzletek.

Egy- két cég van, aki évek óta talpon van, sokan próbálkoznak, de egy éven belül eltűnnek a süllyesztőben. A befutott cégekkel nehéz versenyezni, évek alatt kiépített kapcsolatrendszerük van. Sokan akik belekezdenek azt hiszik, hogy rögtön meggazdagodnak, pedig egy ilyen vállalkozás nem azonnal nyereséges. Nagy tőkére van szükség a minőségi termékeknél, hiszen évente gyártókként 2 új kollekció jön ki, amiket ez a vevőréteg mindig figyelemmel kísér. Beszerzésenként pedig minimum vásárlási összegek vannak, amik nem alacsonyak. Kezdőként beleeshetsz abba a csapdába, hogy a saját ízlésed szerint rendelsz árút, ami nem mindig egyezik mások ízlésével és beragad. A konkurenciát folyamatosan figyelni kell. Az árút ki kell pörgetned, hogy ne kelljen folyton újabb nagyobb összeget pumpálnod a cégedbe.

Sorolhatnám még a buktatókat sokáig…

Én csak akkor kezdenék bele a helyedben, ha van megfelelő anyagi háttered és kitartásod.

Ha mindez nem tántorított el, sok sikert!

2011. aug. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

utolsó:

Megmondanád a boltod címét?

És a minőséget a tápra értettem.

2011. aug. 4. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Kutyafelszerelést írtál, ami nem ugyanaz, mint a kutyaeledel. Én a minőségi kutyafelszerelés témában fejtettem ki a véleményemet, írtam le a tapasztalatomat.

Ha kutyaeledellel foglalkoznál, más tészta.

De a hipermarketek, kutyás áruházláncok itt még komolyabb konkurenciák, nem beszélve az ingyenesen kiszállító webáruházakról.

Első körben érdemes körbenézni a környékeden, van-e hasonló üzlet, mint amit nyitni szeretnél, vannak-e sokan kutyások.

Csak minőségi száraztápokkal nem érdemes foglakozni, mert hiába ezt diktálná a lelkiismereted, sok embernek megfizethetetlen. Kénytelen leszel kompromisszumot kötni és ízfokozóval, kukoricával, búzával teletömött szárazeledeleket is kell árulnod, hogy pörögjön az áru. Azt sem árt, ha nem csak kutyáknak szánt eledelt árulsz. Érdemes még jutalomfalatot, nedves eledeleket (konzerv, tálcás…) is forgalmazni. És mivel a középkategóriás és alsókategóriás eledelek nem teljesértékűek, kellenek vitaminok, csonterősítők stb. .

Beszállítókat meg könnyen találsz, keress rá interneten a tápok márkaoldalaira.

2011. aug. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!