Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csendőrség, rendőrség...

A csendőrség, rendőrség milyen kiképzési módszert használ?

Figyelt kérdés
Az ételmegtagadás érdekelne,hogy hogy tanítsák meg a kutyáknak?Biztos hogy nem ilyen klikkeres,jutifalatos módszerrel....Mert elég hatékonynak tűnnek az ők módszereik,s sosem láttam náluk klikkert vagy ehhez hasonlót.
2011. aug. 3. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Elektromos nyakörvel.Egy idegen felkínál a kutyusnak egy falatot és ha el akarja venni megnyomja a gombot és a kutyust megcsípi.De a kutyasuliban ezt használják.

Egy másik suliba ismét egy idegen felkínálja a falatot és ha el szeretné venni kap egy nagy pofont és ha nem tanult belőle folytatják.De én inkább a nykörveset ajánlanám,mert akkor nem fog az embertől félni.

2011. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
nálunk nemrég volt rendőrségi bemutató, és ők klikkerrel tanítanak, de néha lenyomják a kutyák fenekét stb a parancsoknál, de ha megcsinálja klikk :D
2011. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Klikkerrel ételmegtagadást egy szolgálati kutyánál?S akkor bevetéskor mindig viszik magukkal a szakemberek a klikkert is?Hát ez nekem nagyon furcsa,de ha te mondod,írod...Az első válaszoló kézzelfoghatóbb,eredményesebb módszereket írt egy ilyen jellegű kutya kiképzéséhez.De az idegentől való pofonok után hogy fog majd emberre támadni,ha ez a parancs,ha ezt követeli a helyzet?Nem alakul ki a kutyában egy félelem,tartózkodás?Vagy valami titka van ennek a módszernek?
2011. aug. 3. 14:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Látom ez a klikker kérdés még mindig zavaros a fejekben. Klikket tanításhoz használnak! Az élelemmegtagadás nem egy feladat, trükk amit meg kell tanulni!

Én is ismerek kábszeres kutyát, aki klikkerrel tanulja a keresést, de könyörgöm az egy feladat! Ha megtalálod a drogot, kapsz jutalmat.


Amiről te beszélsz az nem tanítás, hanem nevelés, vagy méginkább ösztönkezelés. Az élelemmegtagadás az egy szabály, aminek a megszegéséért büntetés jár. Persze, tréning szakaszban lehet rádícsérni, rájutalmazni, ha a kutya a bünti után másodszorra már elfordítja a fejét az ételtől, sőt szerintem kell is, de a szabályok alapja a büntetés.


De egyébként van olyan ismerősöm, akinek nem jött össze a talált élelem megtagadásának letiltása, ezért kifejezetten arra tanította a kutyáit, hogy keressék a kaját, és jelezzék be ha megtalálják (mint a nyomkövetésben a tárgyjelzés, melléfeszik, ugat). Ilyenkor vagy a gazditól kap jutalomfalatot, hogy milyen ügyesen megtalálta, vagy azt mondja a gazdi, hogy azt megeheted. Mókás, amikor a kutyasulin a büfénél a kutya fekszik a kiflicsücsök fölött, és türelmesen ugat. És ezt viszont már klikkerrel tanulták, mert ez így egy feladat, egy trükk.

2011. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A pofonos nem hiszem,hogy beválik a rendőrkutyáknál.Ezt inkább csak azért,hogy a gazdi ako hobbi célból tart kutyust,hogy a kutyája ne egye meg a kaját és nem mérgezzék meg.
2011. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
14:17-nek.Köszi,ez egy nagyon is logikus válasz.Azért is volt furcsa nekem az a klikkeres rendőrségi bemutató.Tehát,ha jól értettem,erős negatív tiltással történik.De szerinted ez az idegenes megütés eredményes?Mondjuk egy járőröző kutyánál,nem egy drogkeresőnél,ahol néha emberre kell támadjon,harcképtelenné tegyen.
2011. aug. 3. 14:26
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem,Vivi 1997,én is így gondolom.
2011. aug. 3. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt dolognak tartom, hogy a rendőrök kutyáit más ütögetné, de nincs konkrét infóm erről. Oda a felvezetőjének kell olyan tekintély, amivel az ilyet le tudja tiltani. Nem hiszem, hogy a gazdán kívül bárki más büntetné a rendőr kutyákat.

Van valahol egy videó a témáról, ha sikerül megtalálnom mindjárt linkelem is...

2011. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Na, csak meglett: [link]
2011. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Láttam a videót.Asszem előveszem a fagyállót és jól letiltom a szagáról a kutyáim!
2011. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!