Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázhoz szoktatni hogyan...

Pórázhoz szoktatni hogyan célszerű egy kutyát?

Figyelt kérdés
Egy 1,5 éves vizsla szukát fogadtam örökbe. Nem volt soha pórázon,talán a nyakörvet sem ismerhette. A nyakörv rendben van,de a póráz más dolog. Ha ráteszem,akkor megijed,nem mozdul. Nem ráncigáltam,csak rácsatoltam,mégis retteg tőle. Hogyan lehetne hozzá szoktatni? Már gondoltam arra is,hogy kölyökkorában valami rossz élménye lehetett a pórázzal kapcsolatban. Pedig szívesen menne sétálni. Köszönöm.
2011. aug. 3. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz ha egy kicsit húzod szerintem.

És ne jöjjenek az állatvédők hogy milyen szemét vagyok meg minden! Szerintem nem jobb se az áramos megoldás se a fojtónyakörves!

2011. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elősszőr csak tedd rá a pórázt és hagyd rajta húzza maga után néhány órán keresztül csak a kertben/lakásban, szokja meg, hogy lóg róla valami, utána megfogod de nem irányítgatod csak fogjad és ő meg arra megy amerre akar majd lassan elkezdsz kicsiket rántani arra amerre menni szeretnél. Mi a kicsi kutyákat legalábbis így tanítjuk és kb 3 nap alatt el lehet jutni addig, hogy pórázon mennek (igaz néha húznak vagy befeszítenek de azt már csak korrigálni kell)
2011. aug. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először is be kell neki mutatni az olyan tárgyakat amiket nem ismer. Aztán, ha meg van simogasd a pórázzal, hogy a jó élmények társuljanak hozzá. Majd rakd a hátárea egy rövid ideig és próbáld meg rácsatolni. A National Geographic Channelen megy: A csodálatos kutyadoki. Itt megnézheted, hogy mikor megy: [link]
2011. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Próbálkozok és bizom benne hogy sikerül! Köszi mégegyszer :)
2011. aug. 3. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit az első írt azt felejtsd el! Sehogyse kell rángatni a kutyát, aki fél, attól csak mégjobban félni fog.


Néhány napig játszd azt, hogy etetés előtt ráteszed a pórázt, és rögtön kirakod a kaját. Így feltehetőleg a vacsi jobban fogja érdekelni, mint a stressz.Mihelyst megette rögtön vedd is le.


Ha már jól fogadja, hogy jön a póráz, mert tudja, hogy utána jön a kaja is, akkor csinálhatod azt, hogy evés után kicsit rajta hagyod, hogy húzza maga után. Ekkor még ne akard irányítani, csak húzza maga mögött, és érezze magát komfortosan így.


Ha ezek már mennek, akkor egyszer vacsi helyett meg lehet próbálni, hogy kezedből vannak a falatok úgy, hogy a másik kezedben a póráz. Hívod, csalogatod a kutyust magad után, és minden lépésért kap egy falatatot. Utcára akkor menjetek, ha bent már nagyon-nagyon oldottan viselkedik pórázon, vagy akár örül is annak, ha előveszed.

Odakint se akard eleinte irányítgatni, inkább te menj utána. Eleinte még nincs helye az irányításnak, menj utána, hagyd hogy a ház környékén, az utcán felmérje a terepet, megismerkedjen vele a saját tempójában.


És így tovább. A lényeg, hogy nagyon aprókat lépj, de azt úgyis tapasztalni fogod, hogy mennyire nő a magabiztossága, ha hamar oldódik, akkor nagyobb lépésekben is haladhatsz. És mindigmindig csak pozitív élmények, játékok, jutalomfalatok társuljanak a pórázhoz. Pórázfegyelmet gyakorolni ráérsz akkor, ha már nyugodtan viselkedik pórázon.

2011. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!