Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztő szeretnék...

Kutyatenyésztő szeretnék lenni. Semmi más nem érdekel. Be merjem vállalni?

Figyelt kérdés
Állítólag nem lehet belőle megélni. Viszont semmi "jól kereső" szakma nem vonz. Akkor belevágjak? Milyen végzettség kell hozzá?
2011. aug. 3. 21:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Legyél állatorvos, vagy legalább állatorvos asszisztens. Így valamennyi pénzt tudsz keresni, és valószínűleg jelentősen spórolsz egy csomó orvosi költségen, de akár kutyakaján, táplálékkiegészítőn is.

Hátha így meg lehet élni.

Én ha újrakezdhetném, tutira állatorvos asszisztensnek mennék, meg mellette kiképzőnek is tanulnék.

Így talán lehet annyit keresni összesen, hogy meglegyen a kutyáid anyagi biztonsága, meg még a tiéd is. Egy családot nem hinném, hogy ebből el lehet tartani :)

2011. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
én utálom h állatokkal kereskedik vki..ezzel esélytelenné tenni a menhelyes állatok életet is pl. de persze ezt te tudod..
2011. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%

100% hogy megéri...a rokonom főállásba csnálja, uszkárok,foxi

az uszkároknak az ára: 300.000Ft / db.

de minen 7végén külföldi versenyekre jár, stb...

2011. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Én is azt tervezem, hogy állatorvos leszek, és mellette kiképző, és tenyésztő mellett segédkeznék. Amúgy ha magában vállalnád nagy szerencse is kell hozzá, megfelelő terület/fajta kiválasztása... pl sokan keresnek rengeteget külföldről behozott kutyákkal (többnyire németjuhász)De Magyarországon nincs akkora jelentősége a kutyatenyésztésnek, mint külföldön...
2011. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

HA normális minőségű kutyákat akarsz tenyészteni akkor nem lehet megélni belőle.. nincs igaz kereslet minőségi kiskutyákra. Van kisállat tenyésztői szak amit el lehet végezni de ahhoz, hogy megélhess belőle nagyon sok tenyészkutya kell. Főleg ha azt nézzük, hogy egy szukától rendes tenyésztő max 5-6 almot hoz le egy életben de a szukát tovább is kell tartani etetni.

El kell járni kiállításokra, szűrővizsgálatok stb.


Nálunk 16 tenyészkutya van de az ő gondozásuk és ellátásuk is embert próbáló feladat. Emellett csinálom a kutyakozmetikát és állatorvosi asszisztens vagyok... hát nem mondanám, hogy jól keresek még így se de éhen nemhalunk:) Én haszonállat tenyésztői szakon végeztem mellesleg de ezt a tudást is jól tudom kamatoztatni a tenyésztésben.

2011. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Most nem azert de menhelyes állatok e volnának ha nem gyujtogették volna össze öket, nameg nem hoznák be még kintről is.


50 évvel ezelőtt sem született kevesebb kutya vagy macska, mégsem léteztek menhelyek.


Mi lehet a rejtély?


Valahogy ma mindenből lehet bizniszt csinálni, és ne jöjjön nekem senki sem azzal, hogy nem igy van, mert nem létezik olyan ember a földön aki több alkalommal is rendszeresen ingyen dolgozna nap mint nap. Továbbá anyni adakozó sincs, mert az emberek még egymást is eltapossák, hát még egy állatot.

2011. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Uszkároknak az ára 300.000 Ft?

[link]



Nem hinném hogy megéri.


A hely kialakítása: 100.000 Forint


Kaják havonta: 50.000 Forint

2011. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

Istenem, hogy lehet azt mondani egy kutyára, hogy jó minőségű...

Én nem vállalnám be, vagy ha mégis, akkor is legyen valami más terved, mert ez azért nem garantált, hogy egy életen át menni fog.

2011. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

sokszor nem hozzák vissza a rájuk költött pénzt ... de nem a pénzért éri meg csinálni, hanem amit a kutyáktól kapsz: a feltétel nélküli szeretet


addig nem leszel jó tenyésztő, a míg a pénzért a csinálod

2011. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
22:04 európa bajnok szülőktől valók:)
2011. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!