Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FCI standard? Az emberekkel...

FCI standard? Az emberekkel nem foglalkoznak!

Figyelt kérdés

Tudom mi az a standard kiállítások stb, nem ez bosszant hanem hogy a kutyáknak mindenben tökéletesnek kell lennie, stb, vizsgálatok, pl: Vállak: Ferdén illesztettek, jól izmoltak. A lapocka a felkarral kb. 110°-os szöget alkot


Hát istenem! Az embereknek nem mondják, hogy ne szüljenek ha kancsítanak stb, vizsgáltassák a babát, születnek pl leukémiás, downkóros gyerekek... de a kutyának azért perfektnek kell lennie...

Nem tudom érthető e mi a bajom, de kicsit aggasztó, hogy ott a sok emberi genetikai betegség, de azért a kutya válla 110 fokos szöget zárjon be. DE én a kutyámat nem emiatt szeretem, mert oly tökéletes, hanem mert kutya, és feltétel nélkül szeret! :D


2011. aug. 3. 22:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
láttál már kancsal szépségverseny győztest?
2011. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
majd ha az embereket is tenyésztik felháborodhatsz.
2011. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Ha máskor hasonítunk egy kutyát egy emberhez akkor meg felháborodsz hogy milyen már az...

A kutya az kutya. Miért kell párhuzamot vonni? Az ember (néha sajnos) önálló, az állatokért viszont felelős, mivel háziasította őket, ezzel kiszorítva a természetet, tehát neki kell ahelyett is intézkedni.

2011. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
a kutya az ember barátja, de nem azért, mert úgy néz ki ahogy, a szépség belülről fakad... a biztosítékot a 110 fok verte ki, és az ember nem azért állt össze a farkassal, amiért egyesek ma kutyát vesznek
2011. aug. 3. 22:47
 5/31 anonim ***** válasza:
Az emberes hasonlattal én sem értek egyet. De azt bizony furcsának tartom, hogy valaki azért ne szeresse a kutyáját mert egy hajszálnyit eltér a standardtől.
2011. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem utálja azért a kutyáját mert nem x fokban van a válla. Viszont engedd már meg, hogy mindenkinek olyan hobbija legyen amilyet akar! Mit fáj az neked? Ha ő kiálításozni akar vagy tenyészteni akkor joga van hozzá.
2011. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
kancsi szépségversenyt győztes még nem, de szülőket igen... mért ne lehetne valakinek gyereke azért, mert kancsal?
2011. aug. 3. 22:49
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Az FCI standard csak a fajtatiszta kutyákra kell hogy vonatkozzon, őket is általában ugye csak kiállításokon vizsgállják ez ügyben (ha tenyészteni akarják), úgyhogy egyáltalán nem értem mi a felháborodásod oka.

A másik oldalról meg nem tudom hallottál-e már fajelméletről és az árja fajról, szóval voltak akik megpróbáltak hasonló dolgokat az embereknél is, de az ő tevékenységeiket betiltották az emberi szabadságjogokra hivatkozva, mondván aki kancsal az is szüljön gyereket, ha akar. Az állatoknál, kutyáknál ilyenek nincsennek szerencsére. Szeresdd nyugodtan a kutyádat, attól hogy mondjuk a standarnak nem 100%-ban felel meg vagy akár nem is fajtatiszta ő még ugyanúgy lehet szeretnivaló kutya.

2011. aug. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
nekem nem a kutyát tartó emberekkel van gondom, hanem azzal, hogy mindig bele szólnak a természetbe az emberek, és ahelyett, hogy pl egyes szűréseket kötelezővé tennének szülőknek, a kutyákat tökéletesítik, és hogy a farkasokhoz már semmi köze...
2011. aug. 3. 22:51
 10/31 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy egyes tulajdonságok betegséggel járnak ami a kutyának rossz. Az embernek is rossz de az embernek "joga" van beteg gyereket csinálni. De beteg kutyákat minek gyártsunk szándékosan ha ki lehet küszöbölni? Amúgy meg a kutya nem fog belehalni ha nem lehet neki kölyke mert nem felel meg a szabályzatnak, sőt még jó is neki. Vagy még ezt sem tudtad? Csak háborogsz. Had kutyázzon már valaki ha akar...
2011. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!