Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én nem merem ki vinni a...

Én nem merem ki vinni a kutyám mert elég nagy testű kutya és mindig attól félek hogy meg támad más kutyákat és engem is magával ránt. Mit tegyek hogy nyugodtan eltudjam vinni sétálni? Egyébként cane corso a fajtája.

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán meg kéne nevelni -.- Vigyétek kutyasuliba.
2011. aug. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola segít a problémán.
2011. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a natgeon a csodálatos kutyadokit nézzed hétköznaponként 18:00 kor van


amúgy egyedül szerintem nem fogsz boldogulni, ha nem akarsz bajt akkor menj kutyasuliba... ha nincs rá pénzed akkor pedig vhogy próbálj rá összegyűjteni..

2011. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

(arra azért kíváncsi vagyok, h miért kellett ilyen kutya ha nem tudsz vele bánni....)


Kutyaiskola!!!

2011. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hello:)


nekem közép-ázsiai kanom van, az picit nagyobb, mint a cane corso...:)

21 éves lány vagyok, sportos, de vékony alkat, izomból nem bírnék el vele...

kutyasuliba járunk 4 hónapos kora óta, úgy hallgat rám, mint a kisangyal.

(ráadásul van még két kutyám, tehát 3-an már falkában viselkednek, mégis uralom a helyzetet.)



hidd el, a kutyasulit nem bánnád meg, a kutyának is jót tenne.


amúgy meg ha nagyon bevadul, van egy jó módszer, azt mondod, hogy NEM, és ujjal erősen megbököd a nyaka oldalát. 1 határozott, erős kis bökés, és megszeppenve rád fog nézni.

1-2 bökés max, és nem a másik kutyával lesz elfoglalva.


Tanítsd be neki a lábhoz és a hozzám vezényszavakat - ha sétáltok, egy kis rántással igazítsd magad mellé, miközben a LÁBHOZ vezényszót kimondod.


a HOZZÁM gyakorlásához 2 ember kell, na de ezeket majd elmondják a kutyasuliban.


amúgy a kutyasuli nem is drága, ahova én járok, a tagdíj 3.000 ft, és a havi sulipénz 6.000 ft, ebben heti 2 edzés és néha + programok vannak benne.

2011. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
volt már kutya suliba! csak idö nincs rá elvinni. amugy okos csak fosok hogy egyszer be vadul :D
2011. aug. 4. 23:48
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és többet tanult tölem mint kutya suliba.
2011. aug. 4. 23:54
 8/8 anonim ***** válasza:

a káj-os vagyok


akkor 2 tanácsot tudok adni...:)

1: mindig legyél határozott, soha ne érezze rajtad a kutya, hogy elbizonytalanodtál. ha hívásra nem jön vissza hozzád, egynél többször ne mondd ki a nevét, fuss utána és kicsit rázd meg.


2: segít, hogyha majdnem futva sétáltatod, a tempó ugyanis önmagában le fogja foglalni, kevésbé fog másokkal foglalkozni.


és ne érezze rajtad, hogy "f.sol"!

2011. aug. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!