Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit eszik egy kiskutya...

Mennyit eszik egy kiskutya egy nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Vettem egy Boxer kiskutyát, 7 hetes, 2 nap múlva elhozhatom, de nem tudom mennyit kell adni neki egy nap. Vettem konzerveket, bárány van benne. Mennyit kell neki adni egy nap? Ez a konzerv 200 grammos. Napi egy, vagy az is sok?


2011. aug. 4. 08:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Még legalább 1 hétig az anyja mellett kellene lennie, ha megoldható, akkor még ne hozd el.

És ne konzervvel etesd, mert a konzervek tápértéke egy kalap kaki. Ha jó minőségűt veszel, akkor pedig a gatyád is rámegy.

Vegyél kölyökkutyának való jó minőségű száraztápot! A csomagoláson le van írva számadatokkal, hogy mennyit kell neki adni.

2011. aug. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

konzervet semmikepp ne adj neki. Vegyel premium minosegu szaraztapot,ebben a korban a legfontosabb a helyes taplalas. A csomagolason fel van tuntetve a napi mennyiseg.

Premiumnak am nem a pedigree, darling es tarsai, amit a tescoba meg az auchanbe meg lehet venni

2011. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

konzervvel ne etess, mert 80%a víza többi pedig szemét.

normális kölyök táp kell neki.

de nagyon vigyázz h ne túl magas fehérje tartalmút vegyél. épp a mult héten hozott hozzánk a kiképzőnk egy 2 éves, púposhátú boxert. kérdeztem is h mi van vele, normális e h igy jár. mondta h el lett kényeztetve és rengeteg fehérjét kapott amitól nagytestű lévén hirtelen megnyúlt, és eldeformálódtak a csontjai.

2011. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ja és a tápon rajta van az adagolási utmutató.

ha megmondod h mennyit szánsz rá szivesen ajánlunk több kategiában tápot neki.

2011. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Vegyél neki marhabelsőséget, adj neki hozzá kis megfőzött kukoricadarát, búzadarát vagy rizst, répát, káposztát. Ez a legjobb.


A második, kevésbé jó megoldás: vegyél supreme minőségű száraztápot (prémiumot felejtsd el, drága és többet árt mint használ).

2011. aug. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hát hobbi kutyának szeretném, alapból egy ismerősömtől kaptam 10.000 forintért, mert nem tudta hova rakni már a piciket. Barátnőjének is kiderült van egy boxere és összeköltöztek aztán, hát ez lett. Apa TK-s, anya csak fajtatiszta. Nem szeretnék hatalmas összegeket a kutyakajára költeni, inkább olcsóbbakat szeretnék, de olyat, ami még jó is.
2011. aug. 4. 09:33
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Értelek.

És ha esetleg a kutyádat megcsípi egy szúnyog, és elkap egy olyan fertőzést, aminek a kezelése 40-50 ezer forint között van, akkor hagyod elpusztulni?

Vagy belemegy a kullancs, mert nem tetted rá havonta a kullancs elleni szereket, akkor hagyod, hogy meghaljon babéziában, mert nem akartál 20-30 ezret költeni a kezelésére?

Nekünk idén "csak" ennyi kiadásunk volt az 5 kilós kutyámra, oltásokról, kutyakajáról, és a paraziták elleni védekezésről már nem is beszélve...

2011. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Most csak a kutyakajára vagyok kíváncsi és nyugi, tudnék összeszedni annyi pénzt arra, hogy megműtessem a kutyámat.
2011. aug. 4. 11:48
 9/20 anonim ***** válasza:

középkategóriában már jó tápokat kapsz.

pl én joserával etetek, elég jó neve van. középkategória.

a nagytestű kutyákat legalább az első évben, amig a legtöbbet nőnek fontos h jó minőségű tápot kapjon, mert meg tudsz előzni rengeteg betegséget a helyes táplálással.


nálunk az javasolta a doki, hogy közepes minőségű táp (josera, dog chow, happy dog, susa)+ zöldkagyló kivonat az izületek és a pocok fejlődéséhez. A zöldkagyló 100%-ig természetes és hihetetlenül jót tesz nekik. a középkategóriás tápokban pedig nicns túl sok fehérje igy nem fog hirtelen megnyúlni, ezért is érdemes szinhussal néha nééha kiegésziteni a tápot.

pl: [link]


ez elég jó, nem olyan drága. a jobb tápok hosszú távon jobban megérik, mert kevesebbet kell belple adni mint a silányakból, többet feldolgoz a szervezetük is a tápanyagokból.

2011. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
jahh zöldkagylókivonatból a luposan gelenkkraft a legjobb. 700 gramm asszem 7000ft DE akár 10 hónapig is elég, és mint irtam nagytestű kutyáknak nagyon nagyon jót tesz.
2011. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!