Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb spániel...

Melyik a legjobb spániel kennel és ott kb. mennyibe kerül egy kutya?

Figyelt kérdés
Nézegetem a kenneleket és nem tudom eldönteni melyikük a legjobb. Kb. 100 ezer ft-om van a kutyusra, de nem tudom honnan lenne a legjobb venni és hogy mennyi a felső határa amennyiért a kutyát adják.
2011. aug. 4. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Szomorúan olvasom a kérdésedet. 100 ft-ot fizetnél egy kutyáért? Tenyésztő szeretnél lenni? Rengeteg spánielre hasonlító, bár nem fajtiszta kutya sínylődik állatotthonokban, gyepmesteri telepeken :( Járd körbe ezeket és válassz onnan kutyát. Még kölyköt is el tudsz hozni, ha a kezdetektől te akarod nevelni.
2011. aug. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 panettone ***** válasza:
100%
... nem ez a kérédés hanem hogy milyen kutyát szeretnél ( kan szuka egyszínű tarka angol amerikai cavi kölyök fiatal felnőtt) és hogy mire ( kiállítás tenyésztés hobbi sport munka vadászat) ha ezeket tudod akkor a kennelek száma annyira lecsökken hogy ami marad azt simán végig hívod vagy levelezed és még kérédses az is hogy tudsz-e várni hiszen a jobb kennelek nem "tartanak raktáron kutyát" Sok sikert :-)
2011. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Spániel fajtamentőket ajánlanám, ha megelégszel egy egészséges, bár törzskönyv nélküli kutyussal!
2011. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 panettone ***** válasza:
100%

ma 10:01

nemolyan nagy baj az hogy valaki végre normális tenyésztőt keres, hiszen a cél az lenne hogy minden megszületett kölyök kutyaés nem csak spániel legyen regisztrált chipes oltott parazita mentesített, bár többen gondolkozának így akkor elfogynának az utcáról a mentenivaló kutyák. Had keresgéljen, majd meglátjuk a válaszaiból mire szeretne kutyát. Sok olyan opció lehet ami indkolja hogy normális helyről vegyen tkves kutyát...bár ez lenne a normális.

2011. aug. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

kedves utolsó!

Egyetértek veled, csak én úgy látom, hogy a felelős állattartás nem ott kezdődik, hogy megtalálom a jó tenyésztőt és mennyi pénzem van megvásárolni a kutyát.

Az én kutyám örökbefogadott keverék, chip-es, parazitamentes, és 1200 ft támogatási összeggel hozhattam el az illatos útról az elaltatás elől. Ilyen jó kutyával én nem találkoztam. Belilleszkedett, jól nevelt és csodájára járnak az emberek. Pedig nem tenyésztőtől van és nem fajtiszta, mégis mindenki erdélyi kopónak nézi, ami egy elég ritka fajta. (bocsánat, hogy elkanyarodtam a témától) Én még mindig azt mondom, hogy tenyésztő helyett állatothon, menhely stb.

2011. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Már az is baj, ha tenyésztőtől szeretnék venni? Az eszem megáll :) Egyébként köszi mindenkinek, már telefonálgattunk, megyünk is kennelt nézni, csak gondoltam megkérdezem szerintetek melyik a legjobb.


Nem szeretnék tenyészteni és kiállításokra se járni vele, de már vagy 10 éve az az álmom hogy lesz egy fajtatiszta spánielem, sajna szaporítóktól vett kutyusommal nagyon megjártuk, ezért szeretnék majd tk-s kutyust. Egyébként hobbikutyának szeretném, sokat sétálunk, van mellettünk egy bányató, oda is kivisszük majd és agilityzni is szeretnénk vele. Emellett mindig van kis keverék kutyusunk is, de a menhelyekig sose jutunk el, mert mindig van annyi barom ismerősünk, aki nem érti meg, hogy ivartalanítani kellene a kutyusokat, és inkább magunkhoz veszünk 1-2 árvát, csak ne a folyóba öljék őket (mert nálunk ez is divat, így lehet tőlük a legkönnyebben megszabadulni).

2011. aug. 4. 10:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki tenyésztőtől akar kutyát venni. A kérdező tisztában van azzal, hogy mit akar és teljesen korrekt módon tenyésztőtől, akar kutyát venni.

Neked megfelelő volt egy Illatos útról befogadott kutya, neki nem. Ezért még nem kellene elítélni.

Akkor lehetnél felháborodva, ha 10-ér akarna "papírnélkül" szaporítótól. Így viszont semmi sopánkodnivaló nincs a hozzáállásán.

2011. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia

szerintem menj el kiállításokra és beszélgess a tenyésztőkkel illetve elmehetsz több kennelbe is amik szimpatikusak a honlap és a beszélgetés alapján.

nekem pl ez is szimpi: [link]

2011. aug. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Volt olyan akit hívtunk, ő már 80ezerért adott volna kutyust ha nem akarunk vele kiállításra járni (egy ilyen kutyája volt), hívtunk másokat is, azt mondták nyugodtan menjünk nézelődni, de árat nem mertünk kérdezni, mert az első tenyésztő nekünk esett, hogy minket csak az ár érdekel? Az ország keleti részében lakunk, szinte csak a nyugati részen vannak spániel kennelek, nem egyszerű neki indulni mindet megnézni, de próbálkozunk :)


Egyébként a színe lényegtelen, csak ne arany legyen, mert az előző kutyusunk olyan volt és rá emlékeztetne.

2011. aug. 4. 10:38
 10/16 anonim ***** válasza:

www.lascale.atw.hu

[link]

nekem ezek a tetszenek a legjobban és mind két tenyésztővel beszéltem már

2011. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!