Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyával kapcsolatos...

Milyen kutyával kapcsolatos munkákat tudtok? Milyen egyetemet/tanfolyamot kell hozzá végezni?

Figyelt kérdés

Történt ez-az az életemben, és rájöttem, hogy kutyákkal szeretnék foglalkozni, de még nem tudom, milyen formában...

eddig zenésznek készültem, és a "hobbim" volt a kutyázás. most szeretném ezt megfordítani.

az állatorvos nem nekem való.

az etológia érdekel, de jelenleg nem önálló tanszék, és sok kerülővel tudnék csak oda eljutni. (az Eltén (is) tanulok, de teljesen más ágon.)

tehát ha nem etológia, akkor mi?:)


szívesen lennék kiképző, menhelyen is dolgoznék - de nem tudom, oda milyen végzettség kell?...


Nagyon megköszönném, ha ötletelnétek és adnátok pár tippet - hátha van, ami még nem jutott eszembe...


előre is köszönöm!:)


2011. aug. 4. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hobbyállattenyésztő, vagy kisállattenyésztő OKJ-s tanfolyam.
2011. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kutyás biztonsági őr,Hobbyállat kiképző.
2011. aug. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi! jöhetnek még ötletek!:)

a kutyás őr azért nem, mert lány vagyok...:)

2011. aug. 4. 11:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Kutyakiképző, kutyás kísérő..
2011. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

és a kutyakiképzőhöz milyen iskolát kell elvégeznem?

(járok kutyasuliba, de ott kicsit cikinek érzem feltenni ezt a kérdést...)

2011. aug. 4. 11:46
 6/13 anonim ***** válasza:

De amúgy sajnos ezekből a szakmákból megélni nem lehet...mellette kell lennie egy "normális" munkahelyednek is. Csak úgy működik a dolog...Ha csak nem vagy annyira jó, hogy pl egy rendőrség vagy ilyesmi foglalkoztat kiképzőként. De ehhez több 10éves tapasztalat szükséges, meg ezek a munkahelyek már mind be vannak töltve. Hidd el, szerintem az összes kutyaimádó álma, hogy kutyás munkája legyen, de sajnos ezeket az álmokat fel kell adni :( Szerintem itt már mindenki fejében megfordult ez az ötlet.

Amúgy kutyasulik szoktak indítani kiképzői tanfolyamot. Van OKJ-s kutyakozmetikus pl...de max hobbi szinten lehet ezeket csinálni.

2011. aug. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A tükör suliknak van saját oktatóképző rendszerük. El kell végezni a kiképzésvezetői szeminárium két részét, az Életmód és ösztönkezelési szemináriumot, meg ha van lehetőséged, akkor a többi szemináriumot se árt.


Utána megfigyelőként részt kell venni legalább három alapfokú és egy középfokú tanfolyamon, aztán már lehetsz tanfolyami segítő. Ha segítőként elég tapasztalatra teszel szert, akkor lehetsz csoportvezető oktató.


De szerintem ebből nem lehet megélni.

Etológiát viszont tudod pszihológia irányból is közelíteni, nem csak biológia irányból. Az összehasonlító viselkedéskutatásban pszihológusok végeznek kísérleteket emberrel és állattal egyaránt.

De őszintén szólva szerintem a kutyázásból csak néhány szerencsés kivétel tud megélni, a többiek vagy leadnak az igényeikből, vagy a kutyázás marad hobbi ami szerencsés esetben a saját költségeit fedezi.


Én is napi szinten gondolkodom rajta, hogy hogyan tudnám otthagyni a szakmám, és akutyázásból élni, de még nem jutott eszembe jó megoldás :(

2011. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát igen, ezért gondoltam, hogy etológia.

de ahhoz megvárnám, amíg önálló tanszék lesz, csak hát kérdés, hogy 1 év, vagy 5...:P


én biztos nem fogok letenni erről az álmomról, az sem érdekel, ha nem lehet belőle megélni.:)

mivel lány vagyok, úgyis első sorban anyuka leszek, tehát nem célom főállásban halálra dolgozni magam, hogy utána még a házimunkát is vértizzadva, egyedül csináljam meg - mivel a férjem is nyilván hullafáradtan fog hazaérni, és a hétvégét nem porszívózással akarja tölteni... szerintem az emancipációnak nem ez a lényege.:P


ez a kiképzős dolog nem tűnik rossz ötletnek...

2011. aug. 4. 12:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Melyik városba laksz?
2011. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

11.51-es vagyok.

És honnan tudod, hogy olyan férjed lesz, aki majd el tud tartani? 1 fizetésből akarod felnevelni a gyermeked, a kutyáidat, kiképzősködni (amiből hasznon nem nagyon van, mert a felszerelések nagyon drágák+területbérlés stb.)

??? Ez kicsit álomvilágnak tűnik nekem, és önzőségnek.

Én is megőrülök a kutyákért, de racionálisan gondolkodva kell az embernek egy szakma, mégha nő is. Én is az vagyok. Én is állatokkal szeretnék foglalkozni, emiatt most kezdek egy szakot, amivel majd ezt az álmomat megvalósíthatom, és lehet egy 8 órás jól fizető állásom.

Mellette meg majd megvalósíthatom a többi álmomat (tenyésztő, kiképző stb.)

De nem háríthatok minden anyagi dolgot a páromra, mivel ezekhez nem kevés pénz kell. A páromnak is vannak álmai, szeretném, ha meg tudná valósítani, ne az én álmaimat kelljen finanszíroznia...

2011. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!