Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (lécci olvasd el)

Figyelt kérdés
Van egy öt éves német juhásza a családban akit anyum már nem mer megfogni mert utána kap a kezének és amikor az orvos be akarta oltani veszettség ellen majdnem megharapte őt is meg apumat is amikor meg akarta fogni... Engem egy jó másfél éve megharapott egy kóbor kutya és én most félek a saját kutyánktól :( Az orvos azt mondta h el kell altatni én nagyon sajnálom és nem tudom mi lenne a helyes, de sajnos én is félek tőle és nem is merem megfogni :( Lécci segítsetek
2011. aug. 4. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
keressetek neki olyan gazdát, aki elég erős jellem, hogy uralkodni tudjon a kutyán.
2011. aug. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 timtimi ***** válasza:
Nem volt a kutyus szepen megnevelve, azert meg nem kell szegenyt eleltatni, ne viccelj mar. Elso dolgod legyen, hogy olyan allatorvoshoz viszed, aki nem akar egy 5 eves kutyat rogton elaltatni....a masodik pedig, ha ti nem nevelitek megfeleloen, vidd el egy suliba vagy kerj tanacsot olyantol aki ert hozza...ez nem ok arra, hogy egy allatot megoljenek...
2011. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jártunk vele iskolába volt vele foglalkozva de eredetileg elég buta kutyus és nem kicsit hiperaktív nem nagyon tudunk mit csinálni vele egyszerűen nem fogad szót...:(
2011. aug. 4. 12:17
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyszerűen nem neveltétek azt a kutyát.

A mai kutyadömpinges helyzetben kicsi a valószínűsége, hogy bárki bevállalná a kutyát. Viszont, ha így haladtok,elképzelhető, hogy egyszer csak a hírekben fogtok szerepelni " a kutya nekiment a családjának" címmel.

Vagy próbáljátok meghirdetni, és hozzáértő gazdát keresni neki, vagy valóban altassátok le, mert a vége úgy is az lesz nálatok.

2011. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Bírom, mikor egy tapasztalatlan, tudatlan, esetleg lusta ember a kutyára fogja, hogy képtelen volt azt megnevelni.

Szóval, a kutya nem hiperaktív, hanem neveletlen és nincs vele foglalkozva. Egyébként nem vall túl nagy észre, ha erre a problémára elaltatást javasolnak.

A kutya nem buta, csak nem értetek hozzá. Hogyan is várhatnád el tőle, hogy szót fogadjon, ha nem tanítod meg neki, mikor mit vársz el?

Az jó, hogy voltatok vele kutyasuliban, de ha nem sikerült még megnevelni, miért hagytátok abba?


Leírásodból sajnos úgy tűnik, hogy magatok nem tudjátok megoldani ezt a problémát. Kérjetek segítséget, kutyasuli vagy házhoz hívható kiképző, de nehogy elaltassátok már! Akkor inkább ajándékozzátok el. De elsősorban ezt a problémát nektek kellene megoldani, ugyanis felelősek vagytok azért a kutyáért.

2011. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:28

Hol olvastad, hogy iskolázták?

Nőtt, mint gomba.

Ráadásul, ha félnek tőle, még agresszívabb lesz.

2011. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező írta, hogy jártak vele iskolába...


Amúgy ez tényleg nem a kutya hibája, hanem a tiétek!

2011. aug. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Azért én arra is kíváncsi lennék hogy milyen körülmények között van tartva az a kutya ?

Minden kutya olyan amilyennek nevelik,egyiksem születik okosnak vagy éppen butának vagy esetleg agrasszívnak. Az itt a baj hogy ti szerintem le se sz*artátok azt a kutyát.

2011. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 timtimi ***** válasza:
Azt mondod, hogy hiperaktiv a kutya...megis min csodalkozol, ha meg sem meritek fogni szerencsetlent, akkor gondolom mennyit van mozgatva, setaltatva, tanitva...minosegi es mennyisegi foglalkozas kell neki....ez egy fiatal kutya nem kell ot leirni csak mert nem vettetek a faradtsagot a tanitasara.....semmikepp sem szeretnelek megbantani, de gyava dolog a kutyara kenni a dolgot...
2011. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 13:14

Bocs, átsiklottam felette.

2011. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!