Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a pulimmal,...

Mit csináljak a pulimmal, hogy séta közben ne ugasson minden kutyára és idegenre aki ismerkedni akar velünk?

Figyelt kérdés
Pontosabban, nem ugat ő végig séta közben, csak ha egy számára ismeretlen valaki odajön hozzám beszélgetni, vagy valaki odahozza a kutyáját barátkozni. Akkor mellém áll védőpozícióba és elkezd ugatni az idegen emberre vagy állatra, de nem támad. Szeretném hogy ismerkedjen más kutyákkal is de ő mindig úgy viselkedik mintha azok a kutyák engem támadni akarnának, miközben csak játszanának, de sose jutunk el odáig, a pulim nem akar ismerkedni velük...még csak szaglászni se őket. A tacsim teljesen normális séta közben, barátkozik érdeklődik, de a puli nem akar, hiába szólok rá, leáll az ugatással egy percre és aztán folytatja. Végül aki odahozta a kutyáját barátkozni, megunja a várakozást és elmegy..
2011. aug. 4. 15:27
 1/7 anonim válasza:
45%
Nem akarlak elkeseríteni,de ez a viselkedés a génjeiben van a pulinak. Ha fiatal ,nagy következetességgel le lehet szoktatni.Az a legbiztosabb,ha kutyakiképzőtől kérsz segítséget,de megoldás az ezzel foglalkozó könyv is.
2011. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mr. Idegen ***** válasza:
0%
Egyszerű a válasz NEVELD MEG!!!
2011. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mr. Idegen ha annyira okos vagy mint amilyennek gondolod magad idiota komment helyett valaszolhatnal a kerdesemre es leirhatnad hogy lehet egy kutyat erre nevelni. Nem masra mert minden mas mar megy amit egy kutyatol el lehet varni, hanem pont erre. Na? ..........
2011. aug. 11. 15:17
 4/7 A kérdező kommentje:
....Na ja en sem gondoltam hogy tudod a valaszt. :)
2011. aug. 11. 15:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress olyan kutyakiképzőt aki tudja kezelni a kutyád poroblámáját.
2011. aug. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kinológus vagyok. (csak hogy tudd nem mondok hülyeséget) A puli fajtájához híven nagyon sokat ugat. A másik, hogy ha eléd ugrik ezekben a helyzetekben, akkor meg akar védeni a másik kutyától/embertől. A kutyád nemét nem mondtad meg de ha kan és kan kutyával találkozik ez teljesen természetes reakció. Ha megakarod nevelni, akkor először is egy méretben azonos kutyával (1 kutyával) kell egy IDEGEN helyen összeereszteni őket. Ha a kutyád kan akkor szukával de ha a kutyád szuka akkor is inkább a szukát ajánlom. Egy ilyen hely lehet egy kutyafuttató, ha lehetőség van rá. De mindenképpen nagy tér, hogy futkározni tudjanak. (és mindenképpen elkerített) Legyen ott mindkét kutya gazdája, hogy ha elkezdenek ugatni egymásra eltudjátok csendesíteni őket. Ha betartjuk a nemeket ez ritkán fordul elő. Az is jó ha másik kutya gazdája férfi és erős a hangja. Ha ezek a kutyák elkezdenek futkározni egymással (nem kergetőzni) akkor jó úton vagytok. De ha kutyád kan és elkezdi kergetni a szukát és ezt a szuka erősen ellenzi akkor be kell fogni őket mert akkor a kan pározni akar a szukával és ezt a szuka nem akarja. Hú azt hiszem elmondtam a nagyját. Ha még lenne valami írhatsz nekem privátot.
2011. aug. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Feltetlenul kiprobalom ezt a modszert. Kan a pulim es meg csak 5 honapos, szeretnem meg igy fiatalon leszoktatni errol a baratsagtalan viselkedesrol kesobb nehezebb lesz. Koszi a segitseget!:)
2011. aug. 12. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!