Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann tartáshoz tapasztalat?

Dobermann tartáshoz tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodok hogy legyen egy dobermannom. Sokat voltam kutyákkal, tudom hogy kell őket idomítani, nevelni. A következetesség meg van bennem, mindent tudok róluk amit csak lehet. Lakásban lakom, a napi minimum 3 sétát tudom tartani, ha lehetőségem /időm/ van rá még többet. A problémám csak az hogy sokan írják "első kutyásnak nem való", saját kutyám még nem volt. Úgy érzem meg tudok birkózni a feladattal. Tudnátok tanácsot adni? Ha lehet olyanok írjanak akinek személyes tapasztalata van dobermannal!
2011. aug. 4. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

lakásba csak kistestű kutyát, de inkább csak macskát, vagy papagájt, esetleg hörcsög, patkány, egér ilyesmi


valószínűleg szét fogja szedni a házat, ahol rájön oda pisáll, szétrág mindent, és nem tudsz vele mit csinálni, ha rájön a rágás, és nem vagy ott szétrágja a bútort

továbbá a séta nem jó, minden nap rohannia kell, legjobb bicikli mellett, a séta egyáltalán önmagába iszonyat kevés, napi 20 km sétával sem lehet kifárasztani, az lesz ennek a vége, hogy úgy is csak elajándékoznád, bocs

2011. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóra ne hallgass, láthatóan nem ért a kutyákhoz. A válaszból ítélve primitív egy ember lehet. Nem az a lényeg, hogy hol lakik a kutya, hanem h mennyire van kielígítve a mozgásigénye. A dobermann egy munkakutya. Le kell kötni szellemileg és fizikailag egyaránt. Ha elviszed kutyaiskolába és megfelelő mozgást, elfoglaltságot biztosítasz neki, nem lesz gond.
2011. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én 50m2-es panalban éltem-családostul-egy rottweilerrel,és soha semmi probléma nem volt,csak be kell tartani a kutyatartás és az együttélés szabályait.
2011. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a rottweiler meg a dobermann 2 különböző kutya, a rottweiler lusta, szinte teljesen ellentétek


akkor ne hallgassatok rám, pontozzatok le, ha ti jobban tudjátok, nem egy szakkönyvet elolvastam, és volt ilyen kutyám, az a véleményem, hogy kertes házba való, panelban sem lehetetlen, de bele fogsz gebedni, ennyit pedig nem ér meg, inkább valami másik állatot keress, én azt tanácsolom

2011. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A dobermann nagy mozgásigénye nem abban nyilvánul meg, hogy ész nélkül rohangál egész nap. Reggel egy nagy séta, délután egy sokkal kiadósabb, rohangálós, labdázós, egy jó kis agyi tréninggel egybekötve, és tökéletes a napja. A nyugis időkben ő is szivesen heverészik.
2011. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól lefárasztod, akkor tényleg jó vele együtt élni, de első kutyának én akkor sem ajánlanám. Attól, hogy más kutyákkal foglalkoztál már, sajáttal még nincs tapasztalatod. Az pedig nem jó egy dobihoz... Szerintem másik fajtával kezdj, aztán jöhet a dobermann.

Plusz náluk nagyon oda kell figyelni, hogy honnan veszed.

2011. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rottweiler nem lista, kedves hozzászóló.
2011. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!