Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetek úgy falkavezér, ha...

Lehetek úgy falkavezér, ha érzi a kutyám, hogy szeretem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
persze, a lényeg, hogy azt is érezze, hogy nyugodt vagy és magabiztos
2011. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. aug. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én úgy vettem észre, hogy igen. a szelíd rábeszélés többet ér. a mi kutyuink is érzik, hogy szeretem őket, és hamarabb megtesznek nekem dolgokat, mint annak aki eteti őket, és közben harciaskodva, szánalamasan erőlködik és kiabál...
2011. aug. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, a szeret nem pótolja a határozott, és következetes nevelést. Szereted, és ő is viszont szeret. De előfordul, hogy a pajtásának néz, és bármit megenged magának.
2011. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tyler913 ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést.Illetve úgy érzem,talán Te nem értesz valamit a kutyák viselkedésével kapcsolatban.Az,hogy falkavezér vagy,nem jelenti azt,hogy ütni-verni kell a kutyát,csupán annyit,hogy egyértelműen Te vagy a főnök,és megvonod a határokat,ő pedig követ Téged.

Másrészt viszont a kutyák máshogy élik meg a szeretetet,mint az emberek,és nem szabad rájuk emberi érzelmeket kivetíteni.Ha jó vezetője vagy,szilárd a hierarchia,van kaja és mozgás,foglalkozás,akkor szeretve érzi magát.

Ajánlom ezt a videót megtekintésre: http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY (több részes,mind fent van)

Millan bácsi jól elmondja,hogy az,amitől mi emberek szeretve érezzük magunkat,és ahogyan kimutatjuk a szeretetünket (hízelgés,dédelgetés,simogatás),kevesebbet jelent a kutyának,illetve nem olyan fontos,mint a fentebb említett dolgok.

2011. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

csakis így! a szeretet által... másként nem lehetsz falkavezér

az magabiztos, következetes és lojális mindenkihez vagyis mindenkit szeret!

2011. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a lényeg az, hogy úgy szeresd a kutya is értelmezni tudja...

a kényeztetés, ragaszkodás, babusgatás nem egyenlő a szeretettel ezek inkább az önzés megnyílvánulásai

a lojaitás, megértés, egymás igényeinek figyelembe vétele, nyílt, őszinte, egyértelmű kommunikáció az már inkább:)

2011. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

22:03

Attól függetlenül mert feltettem ezt a kérdést,attól még teljesen tisztában vagyok az falkavezér teendőivel,hogyan kell viselkednie,sötöbö...a lényeg,hogy nem vagyok hülye,nagyon is - úgy érzem - tisztában vagyok a dolgokkal.Nem ütöm-verem a kutyám,a néhai erőteljesebb fizikai érintkezés ellenére sem - nem agyonverem,csak meglököm,rákoppintok a fejére sötöbö... - ,és tudja is,hol a helye.Ez a kérdés csak úgy felmerült bennem,engem nem igazán érint...

2011. aug. 4. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!