Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed az ebadóról?

Mi a véleményed az ebadóról?

Figyelt kérdés

Szerinted indokolt vagy nem a bevezetése? Ha igen, miért? Ha nem,miért nem?

Elsősorban vélemények érdekelnek!Köszi!


2011. aug. 4. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem értek vele egyet. Aki nem foglalkozik a kutyájával az most majd kidobja vagy még rosszabbat tesz. És sok olyan ember is van, akiknek a kutyája mindent megkap, de azon kívül még az ebadót már nem biztos hogy meg tudná engedni. Vagy ha kicsit szerényebb körülmények között is él, de szeretik egymást és elveszik a gazdától akkor mi van? Hova teszik azt a sok kutyát? És nem állatkínzás elszakítani attól akit szeret?
2011. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem remek dolog. Talán végre felfogják az emberek, hogy a kutyatartás is pénz. Nagyon sok állat szenved és pusztul el azért, mert a "gazdák" nem viszik őket állatorvoshoz, mivel az pénzt kér. Ha rendszeresen fizetni kell érte, akkor talán meggondolják előre, hogy kell-e nekik kutya, és ha úgy döntenek, hogy igen, akkor is rendszeresen emlékeztetve lesznek rá, hogy pénzt kell áldozni néha az ebre.

Egyébként sem egy akkora összeg, hogy bele kelljen rokkanni. Évi párezer Ft-ot mindenki kibír, aki pedig nem, az ne tartson állatot, mert megintcsak hogy viszi orvoshoz, ha baj van.

2011. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

szia!


Én egy részről egyet értek vele. Azért, mert az olyan emberek, mint a szomszédom, nem fognak kutyát tartani. Úgysincs hozzá érzékük, a mostanit is egy pici ketrecben tartják egész nap...


Más részről mi van azzal az öreg nénivel pl., akinek az egyetlen társa az öreg kutyusa? lehet, hogy kijut neki a kaja, meg az oltás, de az adót ki fogja fizetni?


Nem tudom, mi lenne a megoldás- én kispórolom a kutyámnak, ami kell neki. Jó, nem kap extra tápot, de megkap minden oltást, jutifalatot, rengeteg sétát, és a magam szórakozásáról mondok le az ő javára. Én be fogom fizetni az adót, mert nem akarom ivartalaníttatni a kutyámat. Pedig nincs is munkahelyem, mégis megveszek neki mindent. Ez is meglesz, ha bevezetik.

2011. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért legyünk tisztában a tényekkel: házanként egy kutya adómentességet élvez illetve a chipezett és ivartalanított kutyák szintén, a menhelyről kihozott kutyák ugyancsak mentesülnek. Legalábbis a jelen tervezetben ez van.
2011. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóval nem értek egyet.Most nincs ebadó,mégis vannak tízezrével,százezrével kidobott vagy rosszul tartott kutyák.Sokan még a veszettség elleni oltást sem adatják be azzal,hogy nincs pénzük.
2011. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Nemzetközi Kutya magazin júliusi számában , van róla egy cikk.
2011. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én pl kutyázok, ez a hobbim. Így hát nem lehet se menhelyi, se ivartalanított, se egyke kutyám. És mégis ki szabja meg, hogy milyen határ alatt ne vállaljon valaki kutyát? Valami mindig bejön, hogy "még csak ez biztos belefér, meg még annak bele kell férnie, vagy ha nem akkor ne tartsál kutyát". Sosem lehet teljes a lista. Akkor ki mondja meg mennyi pénz alatt ne legyen kutyám? Az ilyen versenyzős kutyásokat sokszor nem veri fel éppen a pénz. Én pl 100 ezreket költök évente csak a kutyák kajájára. Nekem az sokkal fontosabb mint az ebadó. És igen az a pár ezer is számít. Pár ezerből pont kijön egy kis benzinköltség a következő versenyre, vagy egy kis nevezési díj, vagy egy kis havi kutyaiskola bérlet. És az is mind sokkal fontosabb mint az ebadó. Azokat büntessék akik rosszul bánnak a kutyákkal. Mert azok ugyanúgy ki fognak bújni alóla és a normálisak szívnak.

Arra meg senki nem tud semmit mondani, hogy mi lesz azokkal a kutyákkal akiket kirak a gazdája vagy elveszik nem fizetés okán?

2011. aug. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen most is vannak és már most sem tudnak velük mit kezdeni. Teljesen biztos vagyok benne hogy az adó miatt még több lesz és akkor még nagyobb lesz a baj. Illetve fennáll a veszélye, hogy olyantól is elveszik a kutyát aki szereti, illetve akit szeret a kutya.
2011. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem hülyeség.

annyian ki fogják dobni a kutyát hogy a menhelyek napi 40-50 kutyát altatnak majd! nálunk 500 fős faluban van vagy 6-700 kutya. az 500 főből 400 elmúlt 40 éves. Szerinted be fogja fizetni a 70 éves nénike aki havi 25.000Ft-os nyugdíjból él? Örül ha enni tud neki adni nem hogy adót fizessen vagy ivartalaníttassa. Gondoljunk már bele: 20.000Ft alatt nem ivartalanítanak szuka kutyát chip minimum 5000Ft. és utána ott van a lábadozás. És igen most még 2-3000 forintról beszélnek de van aki 10.000 akar. nem azt kéne adóztatni aki szereti és gondját viseli a kutyának hanem azt aki láncon és ketrecben tartja!

2011. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most is naponta altatnak elég sok helyen!
2011. aug. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!