Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Mit tegyek? (talált...

S. O. S Mit tegyek? (talált kutyus)

Figyelt kérdés

a szentendrei szigeten találtam egy havanese kutyust de nagyon rémesen néz ki... :( meg szeretném tertani de a családból csak apukám nem akarja megengedni... azért mert 2 év múlva svájcba költözünk 1 évre...

ja van már egy kutyusunk 15 éves


2011. aug. 5. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképp kezdd el megtalálni az eredeti gazdáját...tedd a szivedre a kezed,neked is nagyon hiányozna a kutyusod,ha elveszne,nem??Mindemellett,lehet,hogy chipes kutya,s előbb utóbb az orvosnál ki fog derülni,hogy nem is a tied..aztán csak magyarázkodhatsz.Ha teszel ki róla képet és elérhetőséget,akkor nagyon szivesen segítek neked a gazdi megtalálásában.Képzeld,az én tündéri yorkimat 4éves kisfiú,kilopták az udvarunkról,már több int 2hónapja,de én nbízom benne,hogy ha tud,előbb utóbb megszökik,és valami lelkiismeretes ember talál rá..és újra velem lehet....Add meg neki az esélyt,hogy az eredeti gazdihoz kerülhessen vissza,nem tudni miért elhanyagolt a bundája...lehet hogy hosszú idő óta kóborol az utcán,pedig valaki otthon nagyon sír utána!!

Kérlek,segíts neki!!

2011. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

irány az állatorvos és nézessétek meg van-e chipje + nézze meg, van-e baja


svájcba útlevéllel kivihető a kutya


amúgy a 15 évessel mi lesz, ha még 2 év múlva élni fog, itt hagyjátok?

2011. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én kiteszem a képét ha belinkeled ide,szólok a netboard.hu-n hogy találtál egy kutyust,ha szeretnél segíteni...Tudom,hogy csak jót szeretnél neki,azért is tartanád meg mert jó ember vagy,hogy befogadtad,hogy szembeszállsz még az Apukáddal is,de még jobb ember leszel,ha megtalálod a gazdiját....ja és nagyon jó érzés látni,.mikor újra találkoznak...és lehet,hogy ettől a 2komoly felnőttes" lépéstől megenyhülnek a szüleid,mert látják,hogy felelősség tudatosan cselekedtél,és bevállalnak neked egy új kiskutyát---gondolt át
2011. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
először is menj el vele az állatorvoshoz, nézesd meg (ingyenes), hogy van-e chipje, lehet, hogy valaki kétségbeesve keresi. Ha van, add vissza a gazdijának, hadd örüljenek egymásnak. Ha nincs chipje, szórólapozd ki a környék forgalmasabb helyeit plusz tedd fel a netre a kutyás portálokra és értesítsd a környékbeli állatmenhelyeket (a gazdik ugyanis ott is szokták keresni az elveszett kedvenceket), hátha így kerül meg a gazdája. Legyen valami olyan spec. ismertetőjele, amit ne írj ki, csak ha valaki telefonál, kérdezz rá, pl. milyen a kutya tappancsa (pl. van-e zoknija, stb.), vagy ivartalanított-e, stb., ilyeneket csak a gazdi tudd, így elkerülhető, hogy illetéktelen kezébe add a blökit. Ha erre sem jelentkezik senki, döntsétek el, hogy meg tudjátok-e tartani felelősséggel (akkor persze utazik veletek), vagy keressetek neki új gazdát.
2011. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk így, találtunk egy kutyát, meghirdettük az újságban, de fajtatiszta kutya volt és nem akartuk, hogy valami idióta pénzhajhász azt hazudja, hogy az övé és eladja,ezért csak oltási könyv fejében adtuk volna vissza, de képzeld a végén kiderült, hogy egy iszonyú régi ismerősömé a kutya, természetesen törzs és oltási könyve is megvolt.

Nagyon örültek amikor visszakapták, 2 gyerek is volt a családban, ők is és a kutyus is nagyon boldog volt :)

2011. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Chipet mindenképpen nézess! Ha nincs, akkor is úgy illik, hogy két hétig az eredeti gazdát keresed, aki fotó, oltási könyv bemutatása után magyarázattal szolgál a kutya állapotára és meglépésére. Ha két hétig nem jelentkezik senki annak ellenére, hogy hirdetted, és nincs chipje, akkor chipeltesd a saját nevedre és tartsd meg nyugodtan.


Kicsit irigyellek, mert nekem is van most egy talált kutyám, én meg pont azért imádkozom, hogy kerüljön elő az eredeti gazdi, de tartok tőle, hogy nem fog :(

2011. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ja a szigeten körbesétáltam vele (3 faluban) és mindenhol azt monndták hogy legalább már 3 hete itt kószál..

ja és ha még él a kutyi akkor kivisszük vagy nem megyünk... :S

2011. aug. 5. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:
attól, hogy 3 hete senkinek nem jutott eszébe befogni és chipet nézettetni, még lehet neki gazdája és chipje
2011. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
okok akkor elvisszük állatorvoshoz... most már apum is beleakar egyezni...:)
2011. aug. 5. 17:49
 10/10 anonim ***** válasza:
tedd ki facre is ha van.. ott percek alatt sokan megosztják és hamar rá találhatnak...egyik ismim is talált egy kutyust fel rakta facere 1 hónapot volt náluk a kutya az eredeti gazdija nem lett de örökbe tudták adni,,...szóval érdemes képpel feltenni..
2011. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!