Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos havanese kutyám...

4 hónapos havanese kutyám mindig felugrál a lábamra mikor eszek, az első két lába mindig a tédemen van. Gondolom ez nagy baj?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért baj? Zavar? Nem értek a kutyákhoz, az egyetlen dolog, amit tudok , hogy ne fenyítsd fizikailag, mert nem fogja tudni összekapcsolni, hogy azért ütötted meg, amiért ugrál, csak félni fog tőled.
2011. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizony, nagy baj. Nem tud viselkedni. Egy kutyának nem az asztalnál van a helye, amikor eszel. Egy kutyának sürgősen le kell szoknia a felugrálásról. Tegyél ellene.
2011. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen,de a kérdés,hogy hogyan tegyél ellene.


Szerencsés vagy,mert az ilyen pici kutyákat lehet még korrigálni.

Amikor eszel,legyen egy képzeletbeli vonal,(kb. az asztaltól 1 méterre),amit nem léphet át...persze megfogja tenni...ekkor érintés nélkül,kihúzott háttal,nagyon határozottan (de nem ordibálva) rá szólsz,hogy "nem szabad!".

Sokszor meg kell csinálni,kitartás! :)

(Ezt Cesar Millan-tól vettem,neked is ajánlom)

2011. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2011. aug. 5. 20:11
 5/9 Futurare ***** válasza:
Ne haragudj, mert elítélem ama állatot, de legközelebb vegyél kutyát. Koppints az orrára és határozott NEM.
2011. aug. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Parancsolsz kedves utolsót? Számodra a havanese nem kutya? Majd ha megtudod mondani hogy milyen állatot nem nevezünk kutyának akkor szövegelj. Ez a fajta rendkívül okos és hűséges okosabb egyes nagyobb termetű kutyáknál. Jobb fajtát nem is választhattam volna. Azért mert nem akkora mint egy kaukázusi már nem is kutya? Akkor talán a papágojok közül a hullámos fajta már nem is papagáj mert nem akkora mint egy arapapgáj? Érdekes gondolkodásmódod van tudnám még tovább ragozni de az ilyeneknek mint te felesleges vitatkozni, mert úgyse fognád fel és a csőlátásodtól nem is értenéd a lényeget. Mellesleg még egy tacskótól is nagyobb. Akkor már egy tacskó se kutya? No comment. -.-
2011. aug. 5. 20:44
 7/9 A kérdező kommentje:
*ilyenekkel
2011. aug. 5. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:

szia!


Van egy nagyon egyerű módszer erre. Nem adsz neki enni, amikor te eszel. Az asztaltól meg főleg nem. És más sem adhat neki!

Nekem van egy mudim, aki, ha ebédelek, lefekszik a lábamhoz. Soha nem adok neki kaját, ezért nem is kéri. Csak ennyi a titka. Ha meg néz kérlelve, nézz másfelé, de semmiképpen ne adj neki kaját! Mondj neki valami parancsot, mondjuk üljön le vagy feküdjön le. Ha ügyes volt, az utolsó falatot megkaphatja, de már azt sem az asztalnál. Sok sikert!

2011. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*persze ezt úgy értem, hogyha én eszek, akkor nem adok neki kaját. Most olvastam vissza :)))
2011. aug. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!