Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megnéztem a Cesar Millan...

Megnéztem a Cesar Millan filmet amit a kutyákról mondot és kiprobáltam hogy én legyek elöl séta közben és olyan boldogtalanak tünt a kutyém mert néha megszidtam ha elém jött lent folyt?

Figyelt kérdés
előtte sokkal vidámabbnak tűnt a ti kutyátok hogy viselkedik ha mögötetek kell mennie az enyén lapolva jön azaz olyan mint egy nagyon nagyonszelidnek tűnik mint akinek boldogtalan az élete?
2011. aug. 5. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem kel ilyen túlzásokba esni. Azért a pasi könyvet ír és tv-ben van még nem tökéletes. Sőt inkább csak egy showman. Az én kutyáim normálisan viselkednek ha mögöttem jönnek, de ilyen csak akkor van ha lábhoz hívom őket valami miatt. Ha tiszta a terep akkor bizony ott mászkálhatnak ahol csak akarnak és nem veszélyes. Úgy gondolom a séta erről szól és nem gyakorlásról meg az erőnk fitogtatásáról. És én vagyok a főnök. Ha normális a viszonyod akkor nem kell ilyenekkel szenvedni. Ha meg nem az akkor nem ettől fog megoldódni.
2011. aug. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Én együtt sétálok a kutyámmal. Nem úgy, mint a c...knál szokás. Elöl a férfi és csak mögötte mehet az asszony.
2011. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
nekem az ő módszerei beváltak a kutyámon kipróbáltam és nagyon nagy fejlődés mutatkozott nála így folytattam és két éve folyamatosan Ceasar módszerét csinálom rajta és nagyon jó :)csak ajánlani tudom..max azért lehet lehangolt a kutyád mert nem csinálhatja azt amit akar ami jó mert ne a kutya írányítson téged hanem te őt.. megfogja szokni az én kutyám is nehezen szokta meg aztán kb 1 hét alatt megértette hogy hol a helye utána még voltak ezzel próblémak de legalább nem akart folyamatosan elém jönni most már ezzel meg se próbálkozik...
2011. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Már nem azért, de mert a kutya gyorsabban tud menni és körbenéz mindenhol (tehát előtted megy emiatt), miért jelenti azt hogy ő irányít? Manapság ez a mánia, hogy a kutya böffent egyet akkor irányítani akar tutira, ha hunyorít egyet már irányítani akar stb. Hát nem tudom, nekem a kutyáim előttem mennek de ez nem gátol abban, hogy arra menjen amerre én akarok. A kutya azonnal észreveszi és jön velem. Vagy ha előrébb van akkor szólok és boldogan rohan. Neki teljesen mindegy merre megyünk. Akinek meg nem jólnevelt a kutyája annak nem ettől lesz az, ahogy előbb is mondtam.
2011. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
87%
Szerintem erre igaz a mondás ami jól működik azt nem kell megjavítani. Remekül tud segíteni ha baj van. De ha a kutyád normális akkor miért akarod kezelni?
2011. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Engem meg marhára nem érdekel,milyennek tűnik a kutyám,ha nem előzhet meg séta közben.

Én is boldogtalan lennék,ha az előttem sétáló kutyán átesnék,nem fogadna szót,kutyákkal kötözködne stb.

Meg kellene már érteni,hogy a kutya nem egy kedves rokon vagy egy kisgyerek,akit nem lehet megsérteni,hanem falkában,szigorú szabályok közt élő ragadozó.

2011. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
"kutyán átesnék,nem fogadna szót,kutyákkal kötözködne stb." ezek mióta egyenlőek azzal, hogy előtted sétálgat? Egyesek nagyon mániásak itt de komolyan. Jól nevelt kutya ilyeneket nem csinál azért mert előtted megy.
2011. aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Értsétek meg, ezek KUTYÁK. Nem lesz attól boldogtalan, hogy nem sétálhat előtted az utcán. A láb melletti/mögötti követés nekik természetes. Ráadásul, gondolom, ha olyan helyre értek, ahol el szabad engedni a pórázról, nem tartod magad mellett.

Szabad terepen pedig rohangálhat kedve szerint, nem hinném, hogy a műsorban is azt akarnák közvetíteni, hogy soha nem mehet eléd. Én ilyenkor előreküldöm a kutyáimat, ha esetleg a hátam mögé kerülnének, nem szeretem , ha nem látom őket. Viszont ha új kutya, ember van a terepen, ösztönösen visszajönnek hozzám, és mögém állnak.

Az a gond ezekkel a műsorokkal, hogy ha valaki nem ért hozzá semmi vagy érzéke sincs hozzá teljesen másképp értelmezi a dolgokat. Nem régiben volt itt egy kérdés, hogy miért nem válik be a bökdösés és a 'psszt a kutyájánál. Kétlem, hogy a módszere ennyiből állna..

2011. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki nem érti, hogy kutyák? Nem azért sétálhatnak előttem, mert embernek képzelem őket vagy nem is tudom minek, hanem azért, mert nem látom értelmét, hogy mögöttem jöjjenek. Persze ha van valami - ahogy előbb is írtam- akkor magam mellé rendelem, de az csak pár perc. De szerintem a csávó nem csak ilyenkorra érti a dolgot, hanem úgy egész végig, akkor is ha nincs semmi zavaró, csakhogy megmutassa igenis ő a főnök és ő mondja meg mikor mehetnek el. Sőt én még akkor is hagyom a kutyám, hogy előttem menjen ha pórázon van. Húúha, nagyon durva, mi? :) Félek is hogy mikor ugrik a nyakamnak, hogy vegye el a pozícióm...
2011. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!