Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell törzskönyv a versenyhez?

Kell törzskönyv a versenyhez?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kan puli kutyám. Mikor megnő szeretném elvinni egy terelő versenyre. Oda kell törzskönyv? Ha nem akkor mit kell oda vinni?
2011. aug. 6. 14:48
 1/7 skarma ***** válasza:
én úgy tudom hogy kell
2011. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
törzskönyv kell mindenféle versenyhez, úgyszintén útlevél,oltási könyv. Mi nemvoltunk sokszor terelni , de akkor nemkellett nekünk a hivatalos papírokon és persze a nevezésen kívül semmi . Elég rég volt , nemtudom változott e azóta valami ...
2011. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én engedelmességi versenyre vittem a kutyáimat oda nem kellet. Szerintem terelő versenyre sem kell törzskönyv.
2011. aug. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Amúgy az igaz hogy csak 2 éves kortól lehet terelő versenyre vinni a kutyát?
2011. aug. 6. 15:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a terelőversenyhez kell törzskönyv, de nem vagyok teljesen biztos benne. Az engedelmességihez, agilityhez, frizbihez nem kell, mert az nem fajtaspecifikus verseny, de a terelés más.
2011. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 éves kortól lehet versenyezni.
2011. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell minden versenyre törzskönyv! A magyar pásztorkutyák munkaversenyére például kell. De ott is indulhatsz tk nélkül csak nem kaphatsz díjat, nem vehetsz részt az éves versenyben. Amikor én jártam terelő versenyre, akkor nem kellett törzskönyv, és láttam más kutyákat is akik nem is tk nélkül fajtatiszták voltak, de keverékek, és ők is indulhattak. Egy világszintű vagy ehhez hasonló versenyen lehet, hogy már tk, de ezeken a szinteken még nem. Viszont terelőösztönpróba kell hozzá.
2011. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!