Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatotok a szibériai husky kutyáról?

Figyelt kérdés
Pozitív és negatív tulajdonságokra gondolok. Mindent amit csak tapasztaltatok/tudtok róla, kérlek osszátok meg velem.
2011. aug. 6. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
7%

kedves kutya,gyerek szerető,jó házörző

de minden kutya egyéniség

2011. aug. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szökősek és nem házőrző típusúak, nagyon sok mozgást igényelnek. Évente 2x nagyon vedlenek.

Mindenkivel barátságos (a betörővel is), de okos kutya, bár elég makacs tud lenni.

A miénk igazi személyiség (bár valószínűleg mindenki ezt gondolja a kutyájáról.)

Mindenesetre én nem bíznék meg benne, mert legalábbis a mién nagyon féltékeny típus és annyira nem szereti emiatt a kisgyerekeket. Inkább úgy látom rajta, hogy irigyli, ha őket ugrálják körbe.


Anyu akart mindenképp huskyt, és bár vannak jó tulajdonsági, nekem biztos nem ilyen fajta kutyám lesz. Kicsit olyan díszállat hatást kelt nekem.

2011. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szomszédom kutyája állandóan a lépcsőházban a bejárati ajtó előtt heverészett,mert nem bírta a meleget. Főleg télen a központi fűtésesben... Szegény. Melege van ezen az éghajlaton nyáron amúgy is!
2011. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig az nem mondható el, hogy ez a nyár valami hű de meleg.
2011. aug. 6. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:

16:04-es vagyok

A mi kutyánk nyáron mindig a napon fekszik a legnagyobb melegben. Olyankor nagyon keveset mozog..inkább csak estefelé élénkül fel.

De én úgy látom rajta, hogy szereti a napot..és a nyarat. Mi másért feküdne ki napozni?

2011. aug. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem az a véleményem minden kutyáról, akkor is ha mást mondanak róla, hogy türelemmel, és egy kis odafigyeléssel meglehet előzni mindezek tulajdonságait, természetesen csakis akkor, ha már kölyök kora óta nevelve van.
2011. aug. 6. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:

első kutyának nem ajánlott.. és nem jó házőrző!


németjuhász kell neked

2011. aug. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát...szerintem van ami neveléssel sem irtható ki a természetéből. Lehet rosszul gondolom, de akkor én még egy jól megnevelt huskyval sem találkoztam (pedig ismerek vagy 5-öt) és mi is rengeteget foglalkozunk a sajátunkkal.

Kölyökkora óta komoly javulást értünk el szerintem és ha kinyitom a kaput vagy ilyesmi, akkor pl. nem szökik el. De vannak olyan helyzetek, amikor mintha az izgalom miatt csinálná, szó szerint, sompolyogva megszökik. Csak így érdekes számára a dolog.


Szóval én azt gondolom, hogy a fajtaleírásnál (és ha megnézel egyet, akkor szerintem ezeket a "hibáit" ugyanúgy meg fogod találni) ezt minden kutyánál meg kell nézni és ezen tulajdonságok alapján választani.


Én ezt a huskyval kapcsolatban nagyon megtanultam..persze nem mondom, hogy nem lehetnek kivételes természetű egyedek..de házőrzésre szerintem biztos nem lesz alkalmas akkor sem.


Ezzel nem megbántani szeretnélek, főleg ha minden álmod egy ilyen kutya. Ha így van, ilyen legyen, de el kell fogadni a természetbeli jellegzetességeit is.

2011. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akinomár válasza:

Először is..Mindenhol azt írja,hogy a husky az nem választ ki magának egy gazdát,de ez nem így van.Nagyon is kiválaszt egy embert a családból,akinek szótfogad,és aki ténylegesen a gazdája..Akinek van huskyja,az tudja ezt.Rettenetes nagy csibészek!Ha ilyen kutyát szeretnél,ne nagyon legyenek a közelben tyúkok,vagy szárnyasok,éppenséggel macska..

Amit még nagyon jegyezz meg róla:Ne bántsd meg.Az enyém például,ha ráordibálok,megsértődik,nem fogad szót,felesel,azaz azokat csinálja,amikkel tudja,hogy felidegesít,és pár napig tartja a haragot.Minden huskynak külön személyisége van,nincs két ugyanúgy viselkedő egyed,szóval ne gondold magadat hibbantnak,ha elkezdesz vele úgy bánni,mint egy emberi személlyel:D

2016. júl. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!