Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó az ivartalanítási...

Mire jó az ivartalanítási kötelezettség?

Figyelt kérdés
Mire jó az hogy van ivartalanítási kötelezettség? Végül is ha már odaadták a kutyát akkor nem te döntöd el hogy legyenek-e kölykei vagy ne? Ezt nem értem...
2011. aug. 6. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom menhelyről van szó, általában ott van ivartalanítási kötelezettség.

Így megakadályozzák a további kiskutyák valószínűleg utcára kerülését.


Szerintem jó dolog.

2011. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Arra, hogy olyan kutyát amit nem kéne senki se szaporítson (valamiben nem olyan, hogy tenyésztésre alkalmas legyen) illetve az ivartalanítási kötelezettséggel adott kutya jóval olcsóbb. Pl nálunk egy tenyészkutya 250 ezer forint egy hobby kutya ahol van ivartalanítási kötelezettség 120-150 ezer. De ha 1 éves korig nincs ivartalanítva akkor visszakérem a kutyát illetve kifizettem a teljese árat (volt már rá példa sajnos, hogy így eladott kutyámat fedeztettek ráadásul nagyon fiatalon...) de mivel szerződésbe van rögzítve illetve addig a kutya összes papírját visszatartom ezért hivatalosan az én kutyám...a kutya az alom után visszakerült hozzám én ivartalanítottam és egy barátnőmnek odaadtam ingyen... felháborítónak tartom azt, hogy mennyire nem lehet megbízni az emberekben...
2011. aug. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Mert ez hozzátartozik a felelős állattartáshoz. Egyrészt az egészsége megőrzése érdekében, másrészt pedig megfelelő tudás hiányában (genetika- eü.szűrések,fedezőkan kiválasztása, tk), pláne a keverék kutyákat nem szaporítunk tovább.

Menhelyek, gyepmesteri telepek az olyanok miatt vannak tele, akik úgy döntöttek, kutyáinak lesznek kölykei.

2011. aug. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Egy barátnőm pár hete lefoglalózott egy törzskönyves kölyköt, egy jó nevű kennelből.

A hölgy kérdezte, hogy milyen tervei vannak a kölyökkel, a barátnőm elmondta, hogy nem akar kiállításra járni vele, és nem akarja tenyésztésbe vonni.

Szóval ők minden kölyökhöz kiváltják a törzskönyvet, de aki kizárólag kedvencnek veszi a kutyát, azzal a szerződésben kikötik, hogy 8 hónapos kora előtt megcsinálják az ivartalanítást, és ezután kapják meg a kutya törzskönyvét.


Akiben tudja, hogy mit jelent a felelős kutyatartás, az egy percig sem gondolkozik az ivartalanításon.

2011. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!