Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer és pincsi összeszoktatása?

Boxer és pincsi összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Évek óta van egy szuka pincsi kutyám, nyugodt természetű, de eléggé harcias, ha a területéről van szó. Most költöztek az udvarba új albérlők egy kan boxer kutyával. A boxer nyugodtan ismerkedne, de a pincsim eléggé támadó.Mit tegyek, hogy megszokják egymást?
2011. aug. 7. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Vágd pofán a pincsidet.

De most komolyan, neveld meg. Ez egy zsebkutya, ne csinálja azt, amit ő akar. Ha nem bírsz el egy háromkilós szőrcsomóval, akkor nagyon nagy problémáid vannak.

Konkrétan pedig azt tudnám javasolni, hogy engedd el szépen pórázról, hadd haverkodjon a boxerrel. Az jó kutya, nem fogja széttépni, meg valószínű a pincsid sem olyan lökött, hogy komolyan odamenjen hozzá. Plusz legyen nálad egy kicsi kanna vagy egy erősebb műanyag flakon, benne pár kaviccsal, amit a kutya mellé tudsz dobni, ha agressziózik. Nagyon utálják, észhez fog térni tőle a pincsid. Annyiszor vágd hozzá, ahányszor görénykedik, abba fogja hagyni.

2011. aug. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Vannak kutyák, akik kölyökkortól kezdve másik ebbel vagy éppen az örök ellenséggel, macskával osztják meg otthonukat. De mi a helyzet akkor, ha már megvan a kutya, és mellé szeretnénk cicát vagy éppen egy másik házőrzőt otthonra? Rengetegszer találkozunk a kérdéssel: Hogyan szoktassam össze őket?!



A falka törvénye


Előző cikkünkben hosszasan tárgyaltuk, hogy a jól működő falkában egy új tag érkezése semmilyen körülmények között nem jelenthet problémát, hiszen a gazdik – mint falkavezérek – egyedüli döntése, hogy ki lehet részese a családnak. Természetesen nem szabad elmennünk a tény mellett, hogy kutya és macska örök idők óta ellenségek, így ilyen helyzetben sok egyéb tényezővel is számolnunk kell, de az, hogy rendben legyen a falka sorrendje, elengedhetetlen feltétele a sikernek.



Két kutya összeszoktatása


Első lépésben nem árt, ha mind a két kutya általános viselkedését ismerjük, hiszen fontos lehet számolnunk avval, hogy melyik kutya mennyire jól szocializált, hogyan reagál más kutyák jelenlétére, közeledésére. Amennyiben menhelyről fogadunk örökbe, mindenképpen kérdezzünk utána a gondozóknál, hogyan viselkedett a választott eb a többi kutya között, egyformán elfogadja-e a szukákat, kanokat; félti-e az élelmet a többiektől… Sajnos ha utcáról veszünk magunkhoz kóbor ebet, nincs lehetőségünk ezeknek utánakérdezni, ebben az esetben fokozott figyelmet igényel a két kutya első találkozása.



Az első találkozás


Nagyon fontos, hogy az ismerkedés valamilyen, mindkét kutya számára semleges területen történjen. Ez azért lényeges, mert a kutyának a saját territóriuma mindig kényes terület, és nagyban megnehezítheti az összeszoktatást, ha rögvest ilyen kihívás elé állítjuk. A sérülések elkerülése végett mind a két kutyára tegyünk szájkosarat, mert ha esetleg valamelyik mégsem az elvárt módon viselkedik, mély nyomokat hagyhat a másikukban is egy esetleges harapás, ami szintén sokat nehezíthet az összeszoktatás folyamatán. Az összeszoktatáshoz minimum két emberre lesz szükség, mindkét kutyához egy-egy. Tartsunk magunknál műanyag palackokat, benne pár kis kővel, amelynek segítségével a számunkra nem tetsző viselkedést azonnal tilthatjuk. Elsőre sose engedjük össze a két kutyát! Tartsuk mind a kettőt pórázon! Nagyon fontos, hogy ne engedjük őket egyből össze, hiszen a póráz megerősítést ad a kutyának, így gyakran pórázon sokkal agresszívebben hajlamosak viselkedni, mint anélkül. Lassan sétálgassunk egymás mellett pórázon tartva mind a két kutyát, és a megfelelő viselkedést dicsérjük, míg a nemkívánatost azonnal tiltsuk (ilyennek számít a morgás, a vicsorgás, a borzolás, de már a peckeskedés is)! Fontos, hogy a kutyák az első pillanattól kezdve tudatában legyenek, mit engedünk, és mit nem.

Csak amikor a kutyák már teljesen közömbössé váltak, akkor léphetünk tovább. Lassan, fokozatosan engedjük őket össze, ilyenkor is készenlétben tartva a palackokat. Használhatunk hosszúvezetőt, ennek segítségével távolról is kontroll alatt tarthatjuk az ebeket. A szájkosarat csak akkor vegyük le, ha teljesen megbizonyosodtunk róla, hogy mindkét kutya elfogadta a másikat. Ha ez megtörtént, érdemes közös sétát tenni, mivel ez nagyban segítheti az új falka kialakulását.



Az első napok együtt


Amikor hazaérkezünk, soha ne hagyjuk felügyelet nélkül a két kutyát! Tartsuk készenlétben a palackokat, és próbáljunk teljesen természetesen viselkedni, hiszen az a cél, hogy mind a két kutya elfogadja, az a normális helyzet, hogy már ketten vannak. Az első napokban amikor nem vagyunk otthon, inkább zárjuk külön őket, így elkerülhetőek az összetűzések. Minden olyan tárgyat tegyünk el, amin a két kutya összeveszhet (játékokat, etetőtálat…). Szervezzünk közös programokat, sétáljunk együtt sokszor, így segíthetjük az új falka megszilárdulását."


Ha Te vagy a FALKAVEZÉR, akkor azt engedsz be a falkába, akit akarsz és ezt az összes tagnak el kell fogadnia.


Tippek - google: Hogyan legyek falkavezér?

2011. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!