Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyát meg...

Hogy lehet a kutyát meg tanítani "beszélni"?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 10:52
 1/8 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem oda írni hogy úgy gondolom hogy ha kutyusnak azt mondom beszélj akkor elkezd ugatni.
2009. ápr. 10. 10:53
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Mond neki sokszor, hogy beszélj. Ha egyszer elkezd ugatni akkor adj neki jutalomfalatot. Utána is csináld így. Mindig adj jutalomfalatot.
2009. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de akkor ennyi erővel azt hogy ül úgy is meg lehet neki tanítani ha csak hajtogatom és egyszer csak le ül.Ennyi lenne az egész?
2009. ápr. 10. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

:)


nem nem....nem ennyi.


Kezedbe veszel egy falatot, és megmutatod a kutyának. Úgy kell tenned mintha odaadnád neki aztán mégsem. Addig kell "idegesíteni" vele a kutyát, amíg rád nem ugat hogy add már oda.


akkor oda kell adni, és újra kezdeni. Amikor ugat akkor mond a parancsszót és adj kézjelet is (csipogást utánzó jelzést.)


egyre hamarabb ugatni fog ha akarja a jutit.


A legjobb ha ezt úgy gyakorlod vele, amikor éhes tehát pl. pont etetés előtt!

2009. ápr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi végre egy értelmes válasz:)
2009. ápr. 10. 11:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak vigyáz mert lehet h utána nem csak a parancsszora fog majd ugatni!!!hanemmikor bent vagy a házba (ha kinti kutya)akkor is ugatni fog

de sok sikert majd írd meg lécci h h sikerült a lecke :D♥

2009. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én ha azt mondom az enyémnek, hogy ugat, akkor meg is teszi. Már fél évesen tudta. Úgy tanitottam meg neki, hogy ahogy egy előttem szóló irta, egy kis kajával addig idegesitettem amig nem ugatott egyet, utána megdicsértem. Párszor elpróbáltuk és ment is. Ja és van egy kézjel is hozzá, ha nem ismondom hogy ugat, de mutatom a jelet, akkor is ugat.
2009. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszike:)Akkor majd én is kipróbálom de előszőr is kéne egy kutyus:D
2009. ápr. 13. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!