Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire 9...

Vasgolyo90 kérdése:

Amerikai staffordshire 9 hetes hogyan tudom le törzskönyveztetni? Hogyan fegyelmezzem hogy közben szeressen is?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyvet akkor kaphat ha tenyésztőtől vetted. Amúgy semmiképp.
2011. aug. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kaphat törzskönyvet, ha tenyésztőtől vetted, és a szülők is mindketten törzskönyvesek. De ha jól sejtem, idáig nem merült fel a törzskönyv kérdése, tehát minden bizonnyal nem törzskönyves kutyákról beszélünk. Ellenkező esetben a tenyésztő kiváltotta volna.

E nélkül nem kaphat törzskönyvet, hiszen ha külsőre tökéletes is a kutya, a származása nem bizonyított.


Ha törődsz vele, szeretni fog. Ha szigorú és következetes vagy, akkor is szeretni fog.

Max akkor nem fog szeretni, ha fizikai bántalmazással próbálod nevelni, de gondolom ez fel sem merült:)

Egy kutyának szüksége van (szigorú) szabályokra, ő attól nem fogja magát rosszul érezni, hogy nevelve van.

Én kutyaiskolában a yorkshire-ommal (valljuk meg elég más kategória XD) kellett, hogy nagyon szigorú legyek. Azt hittem utálni fog. De minél többet voltunk, és tanultunk együtt, ő annál jobban kötődött hozzám:)

2011. aug. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Anya és apa is törzskönyves és megvan nekem a fénymásolata, és elvileg elég jó kenelből származik. Azért kérdeztem hogy nem e lehet valahol így bejelenteni.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. aug. 7. 20:33
 4/10 A kérdező kommentje:
jah és az nagy baj vagy az egyáltalán hogy sokat harapdálja a kezünket játék közben, meg amúgy is mindent először megharap aztán szimatól.. :D
2011. aug. 7. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:

A tenyésztő jelentheti be, de az pénzbe kerül, valószínűleg ezért nem tette meg automatikusan. Vele beszélj, ha tözskönyvet akarsz.

A harapdálásos témához meg olvasgasd el a fenti linken található cikkeket, főleg a kölyökkutyára vonatkozóakat.

2011. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
miért nem néztél utána a nevelésnek mielőtt kutyát vettél??komolyan hihetetlenek vagytok... azt gondolod hogy itt felteszel 3 kérdést és jól megtanultál mindent? olvasni tudsz? akkor miért nem olvasol könyveket?megnevelni egy kiskutyát?????
2011. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Normálisan kérdeztem válaszolhatnál normálisan ha meg nem megy akkor kössél bele valakibe az utcán ha olyan kedven van. Mivel utána néztem és olvastam pár órát és 2 kutyát sikeresen felnevetem,ezért mertem egy ilyen kis kutyát venni de ne haragudj hogy neked nem felel meg hogy itt kérdést tettem fel.

amúgy meg van valami közöd ehhez a fajtához mert akkor meg értenéd hogy miért tettem fel pont ez a 3 kérdést több 100.-közül.

Várom a válaszod...!

Többieknek meg köszönöm.. :D

2011. aug. 8. 09:26
 8/10 A kérdező kommentje:
na megszeppentél ? :D
2011. aug. 9. 20:59
 9/10 anonim ***** válasza:

nem, csak a sasját életemmel és kutyáimmal törődtem, mert nem lógok itt minden nap.:-)

ha felneveltél 2 kutyát akkor mi a kérdés? fegyelmezett volt az előző 2 kutyád? szeretett téged? ennyit csak tudsz. ő semmiben sem más mint a többi kölyök. jobban kell szocializálni, ez igényel nagyobb odafigyelést, de ő is csak egy kutya.

törzskönyvet pedig kérj a tenyésztőtől ahonnan hoztad.

2011. aug. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor törzskönyv nem lessz..:D

Pont ezért tettem fel a kérdést mert ezt a fajtát nem ismerem, tacskót meg német juhászt igen.

Amíg kicsi volt ( nagyon kicsi) szomorkás volt és kedvtelen.

Csak féltem tőle hogy az én hibám, hallani meg hallottam hogy nem szabad bántani és azért én meg rá vertem a fenekére szóval ezért tettem fel a kérdést.

Most már jól alakulnak a dolgok hogy hogy azért köszönöm még ha kicsit chilis is volt a hangulat

2011. aug. 11. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!