Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az újszülött kutyákhoz milyen...

Az újszülött kutyákhoz milyen idős korukban lehet hozzáérni, simogatni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 23:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ideális esetben az ellésnél segítenek a gazdák a szukának, elvágják a köldökzsinórt, megtörlik a kiskutyákat, kirázzák az orrukban és a szájukban levő folyadékot és két óránként rárakják őket az emlőre szopni. A kölyköket nem árt hozzászoktatni az emberi érintéshez, kézbevételhez, mert ez fontos a későbbi szocializáció szempontjából. Kisgyerek illetve hozzá nem értő viszont ne nagyon fogdossa, emelgesse őket, mert sérvet kaphatnak.

Ha jó a kapcsolatod a szukával, akkor semmi akadálya nincs annak, hogy hozzányúlj a kölykökhöz.

2011. aug. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Pontos innfóval nem tudok szolgálni csak azzal hogy mikor a cicám világra hozta a kis picikéket én mindig aznap simogattam őket,persze nagyon óvatosan!Volt olyan hogy a cicám jelezte (engem várt és addig nem szült míg nem mentem utána)hogy akarnak kibújni a picik,segítettem is neki!
2011. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Na igen, ideális esetben. A gond csak az, h egyik reggel mikor vittem a vizet meg a tápot a kutyának, akkor hallottam, h nyüszít valami az ólból. Benéztem, és három kiskutya volt ott. Semmiben nem segítettem neki a szülésnél azt se tudtam, h sor kerül erre.
2011. aug. 7. 23:51
 4/15 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond!Mi csak tapasztalatot osztottunk meg!:)
2011. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a tapasztalatokat, de a szuka az mikor engedi oda a gazdáját a kölykökhöz? Általában?
2011. aug. 7. 23:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem oda enged ha nem az az agresszív fajta,és ha jó a kutyuval a ,,kapcsolatod"!
2011. aug. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
majd miután megkapta az 1. oltását. addig is csak lehetőleg 1 max 2 embernek, teljesen tiszta kézzel.
2011. aug. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A szuka kapjon oxitocint és calcimust, hogy a méhe kitisztuljon, és nehogy elfertőződjön.. Ha a kicsik esznek nincs gond de nemárt ellenőrizni, hogy mindenük megvan e nem e nyitott a szájnyílás, nincs rajtuk deformitás stb

A kicsiket nyugodtan meg lehet fogni sőt meg is kell hisz szokniuk kell az emberek érintését és szagát.

2011. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Állatalában már rögtön odamehetsz. Nekem mikor a tacskóm fialt én mondjuk ott voltam vele de rögtön lehetett őket simogatni!
2011. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Tuti gazda az ilyen is. Felelős állattartás, nesze neked ...
2011. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!