Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság, hogyan?

Keditt kérdése:

Szobatisztaság, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok egy újabb kérdésem lenne...

Tegnap hoztunk egy kutyust a menhelyről,nagyon értelmes és okos,fél éves körül lehet. A problémám az,hogy az első éjjel kétszer becsinált pisi-kaki egyben sőt az már nem is kaki hanem fosi :D Még el is van nézve hiszen gondolom a stresszes nap meg az új hely plusz hasmenést nem is lehet tartogatni :) Viszont ha ez továbbra is így marad és bepiszkít éjjelente akkor,hogyan szoktassam le róla? Nappal még megoldható,hogy gyakran leviszem de éjjel nem tudok leszaladni vele 2 óránként. A hasmenéssel kapcsolatban még annyit,hogy kutyusoknál is beválik a háztartási keksz mint székletfogó?


2011. aug. 8. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A hasmenés sok mindentől lehet. Lehet, hogy tényleg az új hely, a rengeteg új inger, az új étel, amit kapott. De ha ma is, és holnap is lesz hasmenése, akkor azért kérdezd meg az állatorvost. Főzzél neki egy kis rizst, az jó ilyenkor, ha megy a hasa.

És a továbbiak miatt ne aggódj, minden kutya kibírja az éjszakát pisilés, kakilás nélkül. Ha beáll a rendszer az életetekbe, lejársz vele sétálni, akkor nem lesz baj. 10-12 órát ki kell bírnia egy kutyának. Persze ennyit ne várj ki, én naponta 3-4 alkalommal lemegyek vele. Az esti csak annyiból áll, hogy 10 órakor ölbe kapom, leviszem, pisil egyet, és megyünk is föl aludni.

2011. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Okés,köszi a választ :) rizst főztem neki ma azt kapja délután nasinak pedig a kekszre gondoltam. Remélem kis türelemmel és sok sétával megoldódik a dolog egy-két hét alatt :)
2011. aug. 8. 11:50
 3/4 Valaki Renáta ***** válasza:

Szerintem azért csinál be, mert nem tudja visszatartani a hasmenést. Érdemes lenne elvinni állatorvoshoz.


(Nekem mind a három sintértelepről elhozott kutyámmal ez volt, ezért mondom hogy ez magától nem valószínű hogy egyhamar elmúlik.)

Egy biztos nagyon nyákosra főzött rizst kell neki adni minden nap. Én nagyon kevés kutyapástétommal ízesítettem, de tényleg csak az íze miatt.

Ha nem oldja meg a problémát, akkor marad az antibiotikumos kezelés.

2011. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én egy hónap alatt szoktattam rá a kutyámat szobatisztaságra. evés ivás játék és alvás után szoktak általában pisilni meg kakilni. éjjel persze én sem vittem le.ha bekakilt/bepisilt odavittem és odanyomtam a fejét (VÉLETLENÜL SEM BELE) és jól leszidtam.amikor lent végezte a dolgát jól megdicsértem :)
2011. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!