Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz ötlet volt? (a többi lent)

Rossz ötlet volt? (a többi lent)

Figyelt kérdés

A kölyökkutyámra rászokott jönni az 5perc, és van amikor semmivel nem lehet egyszerűen leállítani.

Tegnap kiderült, hogy fél a ládáktól. Ma annyira bevadult, hogy kénytelen voltam a ládát igénybe venni és a feje fölé emeltem, amitől ő megijedt és rögtön besprintelt a házába. Félek, hogy rossz módszerhez nyúltam, nem úgy akarom nevelni, hogy féljen.


Szerintetek maradandó nyomott hagyott a kiskutyámban, hogy megijesztettem a ládával?(1 perccel utána már élénken szaglászta a ládát.)


2011. aug. 8. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Biztos nem hagyott benne maradandó nyomot, ne aggódj. Ilyenkor hagyni kell, hogy kitombolja magát, ne próbáld meg leállítani, vagy elkapni, mert ettől még inkább beindul. A legjobb módszer az, ha rá sem nézel, hanem otthagyod és bemész a házba, ha nincs közönsége abba fogja hagyni és arra is rájön, hogy egyedül marad, ha ezt csinálja.
2011. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

ha egy perccel utana mar elenken szaglaszta a ladat,akkor szerintem csak a hirtelen mozdulatod ijesztette.. :)

Mos pedig mar semmi baja:) ha azota nem ijedezett,akkor minden rnedben,ne aggodj :) !

2011. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek az első válaszolóval! Nyugi nem lesz örökké ládafóbiája :)
2011. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sokszor otthagyom, ha megbolondul és utána minden rendben mikor megyek ki legközelebb. Van viszont, amikor egyszerűen nem tudom otthagyni, mert ahogy mennék be előle a házba, elkapja a bokám. Ilyenkor mit tegyek?
2011. aug. 8. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha belekapaszkodik a bokádba, akkor fogd meg a grabancánál fogva és nyomd le a földre, közben magasodj fölé és tűnj nagyon mérgesnek. Jobb még kicsi korában tisztázni vele, hogy ilyet nem csinálhat.
2011. aug. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még időben kijavítod, akkor nem lesz maradandó nyoma. A lehető leghamarabb ismertesd meg vele normálisan, ne ijezstgesd vele, ne akard ráerőltetni, csak mutasd azt, hogy a láda egy teljesen normális dolog. Ülj rá, hívogasd, adj neki pár falatot, játssz vele, ilyesmik, és ne reagálj arra, ha fél. A legfontosabb, hogy ezt tényleg hamar tedd meg, mert amíg az az utolsó emléke, hogy a láda rossz, addig félni fog tőle, és egyre jobban, ha nem mutatod meg neki, hogy ez nem így van.

Bármi mástól félne vagy megijedne később, ne vegyél róla tudomást. Ne erőltesd, ne ijesztgesd, csak hagyd, hogy rájöjjön, hogy te, a gazda nem félsz attól a dologtól, tehát nyilván nincs benne semmi ijesztő.

2011. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek, mindenkinek megy a zöld pacsi.:)
2011. aug. 8. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!