Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Élelemmegtagadást hogyan...

Élelemmegtagadást hogyan lehet tanítani egy zabagép kutyának?

Figyelt kérdés
Felnőtt kutyám szinte mindent megtanul ül fekszik helybenmarad lábmelett megy akadályt ugrik, csibészel szóval értelmes eb , de egyszerűen képtelen vagyok arra megtanítani ,hogy ne egyen fel talált kaját,ami a mérgezések miatt kellene.Persze ha ott vagyok rá tudok szólni akkor nincs is gond,még ki is köpi a szájából mert tudja nem szabad,de ha úgy látja ,hogy nem látják ,egyedül van ,egyből befal mindent.Próbáltam sok mindent,nagyon csípős csilivel ,borssal vagy keserű anyaggal preparált húst ,patkányfogóba rakott kaját ami rávág az orrára de mindet figyelmen kívül hagyta a fogó ütését meg sem érzi ,és befalta többször egymás után is ,még ha jól is volt lakva akkor is.Az kéne ugye ,hogy akkor se egyen fel földről dolgokat ha egyedül van nem csak akkor ha lát.Van erre valami tuti módszer,vagy reménytelen?
2011. aug. 8. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáltam sok mindent,nagyon csípős csilivel ,borssal vagy keserű anyaggal preparált húst ,patkányfogóba rakott kaját ami rávág az orrára



hát nem csodálom, hogy a kutyád ezek után se hallgat rád...rakta volna a te anyád a fejedet patkányfogóba, amikor csipszért mentél a konyhába....

2011. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerinted mennyire érdekli az a fogó,ha rá sem hederít és utána vígan odamegy a másikhoz is felszedni belőle a kaját?Éppen az orrára üt ,nem egy rókacsapda az!Csak már nem jutott más az eszembe amivel távolból lehet büntetni hogy ne kösse össze velem ,csak ez sem vált be.
2011. aug. 8. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:

14:O5-ös válaszát ne vedd észre,borzasztó nagy kutyaszakértő....Küldök egy linket,itt egyik válaszoló küldött egy műsorfelvételt,na ennek a videónak a vége felé kapsz egy nagyon érdekes,szakember által adott választ.És senki anyukája nincs említve benne :)Amúgy a válaszok is nagyon érdekesek és hasznosak a mellékelt linkben.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2061189-a-cse..

2011. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be hogy le raksz valamilyen kaját a földre és mondod neki hogy hagyd vagy nem. És ha ott hadja akkor adj neki jutalomfalatot de sose azt amit megtilltottál neki hogy elvegye. Ha még is elvenné vagy el akorná venni akkor üss egy picit az orrára és mond hogy nem vagy hagyd. Ha ez már jól megy akkor próbáld meg úgy hogy mellé dobsz egy falatot. Utánna meg ha már ez is jól megy akkor rekj ki az udvaron kaját és pórázon vezesd oda és használd ugyenezt a vezényszót és persze dicsérd és jutalmazd ha jól végezte a dolgát. Ja és az elsőt illetve a másodikat úgy csináld hogy leülteted vagy lefeklteted a kutyat!
2011. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha ottvagyok nem eszi meg a kaját maximum kérdően áll mellette folyik a nyála és várja hogy mondjam neki nemszabad és továbbmegy,tudja hogy nem örülök neki.De kerti kutya révén egyedül van nagyrészt és ilyenkor azt is tudja hogy nem kap büntetést ha eszik.Olvastam a másik kérdés válaszait ,pofon nem vágathatom idegennek mert azt nem tűrné ,támadna ,viszont az elektromos nyakörv jól hangzik kérdés ,hogy reagálná le.
2011. aug. 8. 14:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a videót,amit írtam.Ott egy kutyás szakember mondja el a véleményét a kutyák ételmegtagadásáról.Elég érdekes és tanulságos....Nem minden arany ami fénylik.. :)
2011. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem.Hát nem túl bíztató ,végülis azt mondja nem lehet megtanítani biztonsággal a talált kaja megtagadására:(
2011. aug. 8. 19:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni lassúetető tálkát,ami így néz ki : [link]
2011. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen,ez a lényeg,hogy még profi szinten sem lehet ezt az ételmegtagadást elérni.Vagyis ha a nincs a gazda jelen....egyszóval amikor fontos lenne.
2011. aug. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na ez a baj ,félek hogy bedob valaki valami mérget neki:( Sajnos volt már ilyen eset a környéken.
2011. aug. 8. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!